Dobór ubrań dla osób puszystych
Moda

Dobór ubrań dla osób puszystych

Dobór ubrań dla osób puszystychObecnie gdy mamy możliwość korzystania z porad wirtualnych stylistów czy też wirtualnej przymierzalni dobór ubrań, także dla osób które mają kilka zbędnych kilogramów jest nieco łatwiejszy. Można swoją wirtualną sylwetkę zobaczyć na ekranie komputera, już samo to pozwala niejednokrotnie uświadomić sobie wiele błędów stylistycznych, które popełnia się przy dobieraniu dla siebie ubrań.

Warto także przestrzegać kilku istotnych zasad. Po pierwsze kolorystyka, jeśli chodzi o białe czy jaskrawe kolory, to są one dosyć niebezpieczne dla osób o masywniejszej sylwetce. Dotyczy to w szczególności nóg. O ile dobrze dobrane spodnie w jasnych kolorach będą jeszcze na miejscu to wybranie jasnych rajstop może nie być najlepszym możliwym pomysłem.

Rajstopy

Dobór ubrań dla osób puszystychTego rodzaju rajstopy w znacznym stopniu mogą pogrubiać. O wiele rozsądniej jest dobrać ciemniejsze rajstopy, które dodatkowo mogą komponować się z kolorystyką stosowanej sukienki, co w dużym stopniu wizualnie wyszczupla i wydłuża nogi. Przy okazji dodać można, że warto jest unikać przy doborze ubrań różnego rodzaju pasków, czy innych obcisłych strojów. Przy takiej sylwetce preferowane powinny być także proste sukienki. Dobrym sposobem odwrócenia uwagi od nadmiaru kilogramów może być uwydatnienie atutów sylwetki, na przykład poprzez zastosowanie dekoltu, także tutaj należy pamiętać o tym, że dodatkowo dobrym sposobem jest dobranie do nich dłuższego żakietu, czy też kurteczki, w tym także powracającej do łask kurtki dżinsowej.

Obcisłe spodnie

Dobór ubrań dla osób puszystychUnikać należy także krótkich czy wyjątkowo dopasowanych spodni, które nie zawsze dobrze komponować mogą się z bardziej puszystą sylwetką. Wszystkie te warianty można wyjątkowo szybko sprawdzić samodzielnie korzystając z tak zwanych wirtualnych przymierzalni, gdzie samodzielnie można bez wysiłku zobaczyć w jaki sposób optycznie dana kreacja może wyszczuplać czy też podkreślać atuty sylwetki. Dopiero wtedy zastanowić można się nad wybraniem konkretnego rodzaju stroju. Podobne porady usłyszeć można także od wirtualnych stylistów.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz