Ubrania dla osób szczupłych
Moda

Ubrania dla osób szczupłych

Ubrania dla osób szczupłychWydaje się, że osoby, które mają szczupłą sylwetkę, z góry mają o wiele łatwiej przy doborze ubrań dla siebie. Niestety niekoniecznie musi być to prawda, wystarczy wyjść na ulicę aby zobaczyć jak wiele osób o dosyć nienagannej sylwetce popełnia jednak błędy dotyczące doboru stroju, faktem jest jednak że przy takiej sylwetce mamy o wiele większe możliwości odpowiedniego doboru stroju.

Zacząć można od grubszych, masywniejszych tkanin czy też tak zwanego stroju na cebulkę, który to strój może być bez obaw stosowany przez szczupłe osoby. O ile w przypadku nawet stosunkowo niewielkiej nadwagi od razu przy takich materiałach pojawia się efekt pogrubienia, to osoby o szczupłej sylwetce mogą nadal wyglądać jak najbardziej korzystnie właśnie w takim stroju, co jest wcale dobrą kreacją właśnie na jesienne miesiące.

Grubsze tkaniny

Ubrania dla osób szczupłychPozwolić można sobie także na grubsze tkaniny, które nie powinny dodawać wizualnie kilogramów. Unikać natomiast powinno się wyjątkowo obcisłych spodni, które u osób szczupłych źle wpływają na ogólny wygląd całej sylwetki. Nogi mogą wydawać się wtedy wyjątkowo chude, wręcz przypominać patyki co rzecz jasna nie dodaje urody. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza w kontekście modnych ostatnio legginsów, jeśli już to odpowiednio należy do nich dobrać top, o czym jeszcze wspomnimy. Kolorystycznie osoby szczupłe także mają o wiele większe pole manewru w kwestii doboru ubrań.

Jaskrawe kolory

Jasne i jaskrawe kolory mogą dobrze komponować się ze szczupłą sylwetką. Warto o tym pamiętać, także przy nieco niekonwencjonalnym doborze ubrań, na przykład wybierając ubrania młodzieżowe czy nawet te z działu dziecięcego, które można w odpowiedni sposób wkomponować w swoją kreację. Luźne i szerokie ubrania także mogą być dobrym wyborem dla osób szczupłych, wyjątkiem mogą być osoby niskie, gdzie takie ubrania mogą wizualnie odejmować parę centymetrów wzrostu, co jest jak wiemy niezbyt korzystne. Ważne są także stosowane wzory. Osoby o szczupłej sylwetce mogą dobrze czuć się zarówno w ubraniach w drobne wzory, które dodatkowo mogą jeszcze wyszczuplać jak i w ubraniach z większymi wzorami.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz