Czy warto kupować szlafroki?
Moda

Czy warto kupować szlafroki?

Czy warto kupować szlafroki?

Zastanawiasz się czy warto kupić szlafrok? A jeśli tak – to jaki? Jest przecież tyle różnorodnych opcji do wyboru! Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, gdzie prezentujemy garść przydatnych wskazówek w tym temacie.

Szlafrok jest bardzo poręczną częścią nocnej garderoby i może przydać się w wielu sytuacjach. Do szpitala, do SPA, w letnie i w zimowe wieczory, dla ogrzania się lub osłonięcia ciała… Dodatkowo szlafroki damskie niewątpliwie pełnią poważną funkcję estetyczną i są częścią nocnej stylizacji. Aby być zadowolonym z tej części garderoby, tak naprawdę wystarczy odpowiednio przemyśleć swój zakup.

Po pierwsze, należy przemyśleć swoje oczekiwania i sezon, na który nada się potencjalny szlafrok

Szukając czegoś na lato warto sięgać w tkaniny lekkie i przewiewne. Świetnie sprawdza się tutaj też satyna, uznawana za jeden z najbardziej seksownych materiałów dla kobiety. Satynowy szlafrok pozwoli zasłonić ciało – przyda się zarówno dla osób śpiących nago, które wstają z łóżka i udają się do kuchni lub łazienki – jak i dla osób wybierających piżamy. Dobrze jeżeli współgra ze stylistyką piżamy, lecz nie jest to konieczne. Natomiast jeżeli chodzi o okresy jesienne i zimowe, tutaj w grę wchodzi ogrzanie ciała i… Utrzymanie optymalnej temperatury ciała po gorącej kąpieli. Nie bez powodu szlafroki są tak popularne we wszelkich ośrodkach odnowy biologicznej! Najczęściej białe, puszyste, w każdym calu luksusowe…

Ale czy biel jest też właściwym kolorem do użytku domowego?

Rzadziej się ją stosuje, lecz wszystko zależy od gustu. Biel sugeruje czystość i pozwala na pewność, że szlafrok używany w spa nie był wcześniej używany przez kogoś innego i nieodświeżony.

Robiąc zakupy do domu można skusić się na rozmaite kolory. Tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń. Można dobrać kolor szlafroka do piżamy i do używanych w łazience ręczników. Najważniejsze jest, aby podobał się osobie zainteresowanej. Wybór fasonu, koloru i kroju to bowiem ściśle indywidualna decyzja i warto podjąć ją samodzielnie.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz