Piękno stóp
Informacje i porady Moda Testy i nowości

Piękno stóp

Na co dzień dbamy o figurę, makijaż, fryzurę. Chodzimy regularnie do dentysty, aby nasz uśmiech był nienaganny, na fitness, aby nasza sylwetka była pełna wdzięku czy do kosmetyczki by zadbać o cerę i paznokcie. Często natomiast zapominamy o tym, co jest ukryte. Mowa tutaj przede wszystkim o stopach.

Piękno stópAle czy rzeczywiście warto dbać o stopy? Oczywiście. Dawniej w Japonii wierzono, że wygląd stóp ma związek ze stanem organizmu. Brzydkie stopy oznaczały chorobę. Choć teoria ta nie znajduje potwierdzenia, warto zauważyć, że stóp używamy codziennie. Nie dbając o nie szybko doprowadzimy nie tylko do brzydkiego wyglądu, ale do dolegliwości bólowych, problemów z chodzeniem oraz grzybicy.

Jak zadbać o stopy? Przede wszystkim konieczna jest ich regularna higiena i pielęgnacja oraz odpowiednie obuwie.

Codzienna pielęgnacja

Zaczynając od pielęgnacji podczas codziennego mycia się należy poświęcić chwilę uwagi stopom. A zatem należy je dokładnie umyć, raz na tydzień zetrzeć delikatnie zrogowaciałą warstwę naskórka za pomocą pumeksu. Warto również dwa razy w tygodniu zastosować delikatny peeling nawilżający. Codziennie wieczorem zaś powinno się stosować się krem do stóp. Oczywiście należy także pamiętać o dokładnym obcinaniu paznokci.

Warto również zadbać o to, aby nie rozwinęła się grzybica. A zatem w publicznych kąpieliskach jak np. baseny należy zakładać klapki oraz wysuszyć dokładnie stopy przed założeniem butów.

Odpowiednie obuwie

Drugim ważnym aspektem dbania o stopy jest obuwie. Przede wszystkim nie może ono uciskać, nie może być za małe. Ponadto obcas nie powinien być wyższy niż 3 cm. Warto także, aby było wykonane z przewiewnego materiału albo skóry.

Należy jeszcze wspomnieć, że firma Scholl ma niezwykle bogatą i różnorodną ofertę produktów, dzięki którym dbanie o stopy nie będzie już takie pracochłonne i męczące. Znajdują się tak specjalne rajstopy, pilniki, kremy, spray’e, pozwalające nam w prostu sposób otrzymać piękne i zdrowe stopy. Prawdziwą rewolucją są zaś wkładki Scholl, które mają działanie amortyzujące, dzięki czemu lepiej chronimy stopę przed urazami.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz