Moda Sport

Jak dbać o oprawę oczu?

Oprawa oczu jest bardzo ważnym elementem naszego wyglądu. Niejedna kobieta marzy o długich i gęstych rzęsach. Niestety, jeśli natura nie obdarzyła nas takimi rzęsami, to trzeba o nie w odpowiedni sposób zadbać.

Domowe sposoby na piękne rzęsy

Naturalne produkty, dostępne w każdym domu są bardzo dobrym sposobem na odżywienie i poprawę wyglądu rzęs. Po jakie produkty warto zatem sięgać?

1. Olejek rycynowy.

Zawiera on w swoim składzie kwas stearynowy, który bardzo dobrze działa na nasze rzęsy sprawiając, iż stają się one elastyczne, miękkie oraz odporne na wszelkie uszkodzenia. Olejek można nakładać zarówno na rzęsy, jak i na brwi. Najlepiej aplikować go za pomocą szczoteczki po tuszu do rzęs, która uprzednio została oczyszczona z pozostałości po tuszu.

2. Olej rycynowy+wazelina.

Wersja z wazeliną jest nieco łagodniejsza, a do tego wazelina ochrania rzęsy i bardzo dobrze je nawilża.

3. Pozostałe oleje.

Bardzo dobrze na rzęsach sprawdzają się również olej arganowy, kokosowy oraz oliwa z oliwek. Po ich użyciu rzęsy stają się miękkie oraz lśniące.

4. Suplementy diety.

Ważna jest również odpowiednia dieta bogata w wiele cennych składników odżywczych i witamin. Warto także sięgać po suplementy diety, szczególnie te, które zawierają w swoim składzie biotynę, kwas foliowy, cynk, żelazo, jod oraz witaminy (A, B, C, D oraz E). Jednak, aby takie suplementy zadziałały powinny być przyjmowane co najmniej przez 3 miesiące.

Profesjonalne produkty do pielęgnacji rzęs

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, których zadaniem jest pielęgnacja oraz odżywienie rzęs oraz brwi. Marka Revitalash oferuje każdej kobiecie specjalne produkty do pielęgnacji oprawy oczu, które są bardzo skuteczne w działaniu. Godna polecenia jest m.in. odżywka do rzęs Revitalash, która sprawia, że rzęsy stają się grubsze, dłuższe oraz piękniejsze w bardzo szybkim czasie. Poprawa wyglądu rzęs u wielu kobiet nastąpiło już w ciągu 3 tygodni używania, co jest niebywałym osiągnięciem. Zatem jeśli zależy nam na pięknych i mocnych rzęsach to warto sięgać po tak skuteczne produkty.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz