Usuwanie niechcianego owłosienia
Moda

Dobór ubrań a sylwetka

Dobór ubrań a sylwetkaJednym z najważniejszych kryteriów tego w jaki sposób dobierane powinny być ubrania jest oczywiście wygląd i sylwetka danej osoby. Jeśli chodzi o osoby szczupłe, o których pisaliśmy całkiem niedawno, to mają nieco ułatwioną sytuację ale także powinny unikać niektórych rodzajów ubrań na przykład wyjątkowo obcisłych strojów, które dodatkowo mogą wizualnie wydłużać sylwetkę.

O ile w przypadku niskich osób ma to dosyć sensowne zastosowanie to już w przypadku wyższych nie jest dobrym rozwiązaniem. W sklepach, także w jednym z najnowocześniejszych sklepów internetowych takich jak glamstorm możliwe jest wyszukiwanie ubrań względem tego, jakimi pokryte są one wzorami.

Niedoskonałości sylwetki

Dobór ubrań a sylwetkaJest to ważne jeśli chcemy w pewnym stopniu wizualnie zamaskować pewne niedoskonałości sylwetki. I tak na przykład ubrania, w przypadku których stosowane są drobne wzory, w znacznym stopniu wizualnie wyszczuplają. Nie oznacza to bynajmniej że większe ozdobne wzory, w szczególności kwiatowe zarezerwowane są tylko dla osób szczupłych, ale należy do tego podchodzić z dosyć dużym umiarem. Można pomyśleć także o zastosowaniu tak zwanych miękko układających się materiałów, do których zaliczyć można w pewnym stopniu także materiały naturalne.

Dobrze dobrane stroje

Dobór ubrań a sylwetkaMiękko układające się ubrania bynajmniej nie wyszczuplają, ale także nie pogrubiają oraz nie podkreślają w dużym stopniu talii. Dobrym zabiegiem stylistycznym jest także zastosowanie wąskich pasków, chociażby na spodniach, co wizualnie wydłuża nogi oraz oczywiście wpływa na postrzeganie całej sylwetki. Jedną z najpewniejszych metod wizualnego wyszczuplenia całej sylwetki jest zastosowanie ciemnych kolorów, przy doborze strojów. W szczególności znakomicie w tej roli spisuje się czerń. Niewskazane jest dobieranie dużych, workowatych ubrań w celu ukrycia niedoskonałości sylwetki, w postaci dodatkowych kilogramów, na ogół osiąga się wtedy efekt cokolwiek odwrotny, czyli cała sylwetka wydaje się dodatkowo jeszcze pogrubiona co na pewno nie jest dobrym rozwiązaniem stylistycznym dla osób puszystych.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz