Prawidłowy dobór ubrań
Moda

Prawidłowy dobór ubrań

Prawidłowy dobór ubrańJak pokazują badania ponad połowa kobiet nie jest do końca zadowolona ze swojej sylwetki, często jednak powodem niezadowolenia są nie tyle niedoskonałości urody co w dużym stopniu także źle dobrane ubrania.

Postaramy się wymienić kilka podstawowych zasad doboru stroju oraz zasugerować kilka pomysłów odnośnie tego w co się ubrać i gdzie szukać odpowiednich pomysłów. W pierwszej kolejności należy zdać sobie sprawę z zalet swojej figury, oraz obiektywnie wziąć pod uwagę ewentualne jej wady.

Kreacje dopasowane do figury

Prawidłowy dobór ubrańW znacznym stopniu pomoże to w stworzeniu odpowiedniej kreacji jak najbardziej dopasowanej do figury. Można oczywiście skorzystać z usług profesjonalnej krawcowej, ale jest to zasadne raczej przy specjalnych, wyjątkowych z różnych względów kreacjach. Po pierwsze należy tak dobierać ubrania aby podkreślały one w odpowiedni sposób zalety sylwetki, na przykład szczupłą talię, a dopiero potem skoncentrować się na zamaskowaniu ewentualnych wad. Tak strój pozwoli nie tylko lepiej wyglądać, ale w znacznym stopniu poprawi samopoczucie osoby, która taką kreację na siebie założy. To w tym zakresie niezwykle pomocne okazać mogą się porady stylistów. Kolejną naczelną zasadą doboru stroju jest dopasowanie go do tak zwanego typu kolorystycznego.

Inne typy kolorystyczne

Prawidłowy dobór ubrańKażda kobieta może mieć inny typ kolorystyczny, zgodnie z którym dopasowywane powinny być ubrania, dotyczy to zarówno ich kolorystyki jak i stosowanych wzorów. Jeśli chodzi natomiast o ubrania, które nie wpisują się do typu kolorystycznego to ich zastosowanie może być dosyć ryzykowne, jednak dla urozmaicenia można stosować inne elementy kolorystyczne, ważne jest aby nie dominowały one w dobieranej kreacji. W sklepach internetowych z dostępnymi wirtualnymi przymierzalniami oraz z dostępem do wirtualnych stylistów o wiele łatwiej jest dopasować ubrania przestrzegając właśnie tych zasad. Istotny okazać może się także materiał, z którego wykonywane są dobierane ubrania, najwygodniejsze i z wielu względów najkorzystniejsze mogą być naturalne materiały takie jak wełna czy len.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz