Moda

Jak płacić za zakupy w sklepach internetowych?

W sklepach internetowych zazwyczaj mamy do wyboru kilka form płatności. Jakie one są?

Płatność przy odbiorze

To forma, która jest najbardziej bezpieczna. Możemy wówczas w obecności kuriera lub na poczcie upewnić się, czy przesyłka zawiera zamówioną przez nas rzecz i dopiero wtedy uiścić żądaną kwotę. Rozwiązanie to ma jednak wady. Największa z nich to konieczność dodatkowej zapłaty. Poza tym w ten sposób możemy zapłacić tylko za towary, za usługi (na przykład za wycieczkę) ten sposób zapłaty nie jest możliwy.

Przelew z konta

To bardzo wygodna forma płatności, gdy korzystamy z konta internetowego. Tę formę bardzo lubią także sprzedawcy, gdy pieniądze dostają jeszcze zanim wyślą zamówiony towar. Często więc ta forma płatności jest premiowana przez e-sklepy. Płacąc przelewem możemy liczyć na przykład na super zniżkę lub dostać towar szybciej. Płatność przelewem może być jednak dość ryzykowane. Musimy liczyć się z tym, że w sytuacji gdy nie dostaniemy towaru, zwrotu pieniędzy będziemy musieli dochodzić na własną rękę.

Płatność kartą

Również w tym przypadku sprzedawca dostaje pieniądze w pewnym sensie zaliczkowo. Jednak, gdy płacimy kartą możemy liczyć na tak zwany chargeback – obciążenie zwrotne. To gwarancja, że odzyskamy swoje pieniądze w sytuacji, gdy sprzedawca nie wywiąże się ze swojego zobowiązania i  towar do nas nie dotarł. Swoje pieniądze odzyskamy także, gdy nie mogliśmy skorzystać z usługi. Reklamację chargeback składamy w banku, który wydał nam kartę. To on w naszym imieniu rozpocznie procedurę odzyskania pieniędzy. Gdy się ona zakończy pieniądze z powrotem trafią na nasze konto.

System płatności online

Gdy w e-sklepach kupujemy naprawdę bardzo często, to rozwiązaniem najbardziej wygodnym jest system płatności online. Do wyboru mamy między innymi PayPal i PayU. Operatorzy płatności online przestrzegają rygorystycznych wymogów bezpieczeństwa, które zostały ustalone zarówno przez banki jak i przez organizacje płatnicze. Systemy płatności online mają kilka różnych zabezpieczeń.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz