Moda

Bezpieczne płatności w sklepach internetowych

W e-sklepach kupujmy coraz chętniej i więcej. To bardzo wygodna i przyjemna forma dokonywania zakupów. Za zakupy dokonane w sklepach internetowych może zapłacić wybierając jedną spośród kilku form płatności. Jak płacić, aby było to bezpieczne?

Zapłata przy odbiorze

Jest to forma najmniej ryzykowana. Wybierając ją możemy upewnić się (na poczcie lub przed podpisaniem odbioru kurierowi), czy w paczce na pewno dostaliśmy zamówiony towar, a nie śmieci. Wadą płatności przy odbiorze jest to, że jest ona droższa. Poza tym nie zapłacimy w ten sposób na usługę.

Płatności kartą

To forma płatności, którą sprzedawcy bardzo lubią: pieniądze dostają jeszcze zanim zaczną realizować nasze zamówienie. Plusem płatności kartą jest to, że mają one dodatkową ochronę. Jest to tak zwane chargeback – obciążenie zwrotne. Jeżeli sklep nie wywiąże się z umowy, w banku, który wydał nam kartę, możemy złożyć reklamację. Gdy bank ją uzna, otrzymamy zwrot pieniędzy.

Karty przedpłacone

To rozwiązanie, które warto polecić osobom, które do zakupów w sklepach internetowych mogą się używać karty kredytowej. Zasada działania karty przedpłaconej jest podobna do działania telefonów komórkowych w systemie prepaid. Oznacza to, że nie możemy wydać więcej niż wpłaciliśmy na konto. Jeżeli w e-sklepie chcemy dokonać przykładowo zakupów na kwotę 300 złotych, to taką kwotą musimy zasilić kartę przedpłaconą. Gdy zapłacimy karta będzie pusta, nie musimy się więc już bać kradzieży.

Przelew z konta

To bardzo wygodna forma płatności, jeśli korzystamy z konta internetowego. Zanim jednak dokonany przelewu sprawdźmy, czy w naszej skrzynce mailowej jest już potwierdzenie zamówienia. Wadą tej formy płatności jest to, że gdy sklep nie wywiąże się z umowy, zwrotu pieniędzy musimy domagać się sami.

Na co uważać?

Dokonując płatności przelewem lub kartą wchodząc na stronę e-sklepu sprawdźmy, czy jest ona odpowiednio zabezpieczona. Ochronę poufności danych przesyłanych drogą elektroniczną zapewnia protokół SSL. Zabezpieczoną stronę poznamy po symbolu kłódki.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz