Moda

Płatności za zakupy internetowe: jakie mamy możliwości?

Robiąc zakupy w sieci, musimy jakoś za nie zapłacić. Obecnie tak naprawdę mało kto decyduje się na wybranie płatności za pobraniem. Wiąże się ona na ogół z droższą wysyłką. Form płatności jest na chwilę obecną tak dużo, że każdemu uda się znaleźć tą idealnie dopasowaną do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Poniżej prezentujemy krótki przegląd płatności dostępnych dla osób kupujących w sieci.

Przelewy pay – by – link

To obecnie rodzaj płatności cieszący się największą popularnością. Jeśli chcemy postawić na tą opcję, to po dokonaniu zakupów trzeba zaznaczyć płatność szybkim przelewem. Po dokonaniu wyboru strona przekieruje nas na witrynę operatora płatności internetowych. Tam zobaczymy ikony wielu różnych banków, jakie działają na terenie naszego kraju. Wybieramy oczywiście ten, w którym posiadamy konto. Następnie musimy się zalogować, wpisując login i hasło. Po dokonaniu tej czynności zobaczymy wypełnione zlecenie przelewu. Musimy tylko pobrać kod autoryzacyjny, który trzeba wpisać w odpowiednie miejsce. Taka forma przelewów gwarantuje nam błyskawiczne księgowanie płatności.

Płatność blikiem

Kiedy złożymy zamówienie, sklep przenosi nas na stronę agregatora płatności. Oprócz opisanych wyżej przelewów znajduje się nam opcja Blik. Wybierając ten sposób płatności, musimy wpisać składający się z sześciu cyfr kod, który znajdziemy w aplikacji mobilnej naszego banku. Płatność oczywiście trzeba zatwierdzić.

Karta płatnicza

Robiąc zakupy w sieci, również możemy zapłacić kartą. Jeśli zdecydujemy się na taką opcję, zobowiązani jesteśmy do podania numery karty, jej daty ważności, a także specjalnego kodu, który znajduje się na karcie. Dopiero wówczas transakcja może zostać zatwierdzona. Jest to szybka forma płatności, ale tak naprawdę wybiera ją mało osób. Jeśli bowiem porównamy ją z innymi, to okaże się, że jest mało wygodna.

Wśród tylu rodzajów płatności każdy bez najmniejszego problemu znajdzie taką, która odpowiada mu najbardziej. Bez względu na to, na który rodzaj płatności się decydujemy musimy pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz