Moda

Zakupy w sklepach internetowych

Są bardzo wygodne, komfortowe i przyjemne. Można na nich też sporo zaoszczędzić. Jak kupować w sieci?

Wybieramy e-sklep

Sklep, który jest wiarygodny nie waha się zamieścić na stronie danych rejestrowych: numeru NIP, KRS oraz adresu. Koniecznie przed podjęciem decyzji czy warto w danym sklepie coś zakupić, należy zobaczyć jego regulamin. Jeżeli zamieszczony w nim został zapis, że oferta „nie stanowi oferty w rozumieniu artykułu 66 Kodeksu cywilnego, ale zaproszenie do zawarcia umowy”, to znaczy, że przypuszczalnie nie mamy do czynienia ze stroną sklepu, ale  czymś w rodzaju katalogu produktów. Rzekomy sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności ani za cenę towaru, ani za sam towar.

Jakie koszty?

Warto sprawdzić nie tylko cenę, ale także inne koszty. Dodatkowe koszty (na przykład cło) mogą wiązać się z zakupami w sklepach, które są zarejestrowane poza Unią Europejską. Bywa też tak, że dodatkowe opłaty naliczane są za ekspresowe wysłanie czy niestandardowe opakowanie.

Rodzaje płatności

W e-sklepach najczęściej do wyboru mamy kilka rodzajów płatności. Możemy wybrać płatność przy odbiorze. Jest to najbardziej bezpieczna forma płatności, która jednak często jest droższa od innych możliwości. Za towar możemy zapłacić także z góry. W tym przypadku do wyboru mamy przelew z konta lub płatność kartą. Opcja druga jest bardziej bezpieczna, gdyż karty mają dodatkową ochronę. Jest to zwane chargbeck. Jeżeli sklep nie wywiąże się z umowy, to składamy w banku, który wydał nam kartę reklamację. Gdy procedura odzyskiwania pieniędzy przez bank zostanie zakończona, czyli nasza reklamacja zostanie przez bank uznana, otrzymamy zwrot pieniędzy. Rozwiązaniem bardzo wygodnym w szczególności, gdy w internecie kupujemy bardzo często są płatności online, na przykład PayPal. Za ich pośrednictwem także zapłacimy przelewem z konta lub kart, ale danych dotyczących konta lub karty nie musimy podawać sprzedawcy. Dane te dostępne są tylko dla zaufanego operatora systemu płatności online. Sprzedawca otrzymuje tylko dane, które są niezbędne do wysyłki towaru.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz