Moda

Kobiece figury i dostosowany do nich ubiór

Kobiece figury i dostosowany do nich ubiórKażda kobieta jest inna. Chodzi nie tylko o charakter i osobowość, ale także wygląd. Określony typ figury powinien dla każdej pani stanowić wskazówkę co na siebie zakładać, aby prezentować się naprawdę korzystnie. Poniżej przedstawiamy najbardziej znane rodzaje kobiecej figury. Podpowiadamy jakie są ich cechy charakterystyczne oraz na jakie ubrania stawiać, aby prezentować się naprawdę bardzo dobrze.

Papryka

Do cech charakterystycznych zalicza się w tym wypadku wąską talię oraz ramiona węższe od bioder. Na szczególne podkreślenie zasługują nogi, które w przypadku takiej figury są naprawdę długie. Kobiety o figurze papryki są najczęściej bardzo wysokie i niezwykle smukłe. Na jakie ubrania powinny stawiać? Przede wszystkim takie, które podkreślą szczupłe i długie nogi. Warto podkreślić talię oraz wybierać modele, które odwracają uwagę od zbyt szerokich bioder.

Jabłko

Do najbardziej charakterystycznych cech figury typu jabłko zalicza się krągłe biodra, nieco wystający brzuszek, brak wcięcia w talii oraz masywne uda. Szczupłe są natomiast łydki, które warto podkreślać. Wyeksponować można także dekolt, który w przypadku figury typu jabłko również bardzo dobrze się prezentuje.

Klepsydra

To typ figury, który uważany jest za idealny. Do cech charakterystycznych zalicza się krągłą, kształtną pupę, spory biust oraz ramiona i biodra o niemalże równej szerokości. Do tego dochodzi wyraźnie zarysowana talia oraz dość długie nogi, które koniecznie trzeba eksponować. To właśnie taką figurę miała Marylin Monroe, która do dzisiaj uchodzi za prawdziwy symbol seksu.

Gruszka

Do cech charakterystycznych tego typu figury zalicza się szerokie biodra, krągłe pośladki, masywne uda. Do tego dochodzi bardzo delikatnie zbudowana górna część sylwetki. Dzisiaj większość kobiet uważa, że jest to figura mało ładna. Warto natomiast podkreślić, że w okresie starożytności to właśnie figura typu gruszka uchodziła za najbardziej ponętną. O niej marzyły kobiety niezależnie od wieku. Posiadaczki takiej figury powinny stawiać na ubiór, który sprawi, że biodra będą wydawały się mniejsze, a górna część sylwetki nieco szersza. Celem jest bowiem wyrównanie zaburzonych proporcji.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz