Zdrowe bieganie
Informacje i porady Moda

Zdrowe bieganie

Zdrowe bieganieZdrowe uprawianie sportu jest bardzo istotne z punktu widzenia zabezpieczenia się przed licznymi schorzeniami i problemami związanymi z kontuzjami. Niestety, ale wiele osób decyduje się na uprawianie sportu bez elementarnego przygotowania pod względem merytorycznym jak i ekwipunkowym. Prowadzi to do licznych problemów, których konsekwencje mogą być bardzo poważne.

Negatywne strony biegania

Biegacze są w dużej mierze narażeni na kontuzje w trakcie wykonywania ćwiczeń fizycznych i podejmowania się wytężonej aktywności. Wynika to głównie z narażenia na niekorzystne warunki atmosferyczne, co w połączeniu z obciążeniem fizycznym organizmu prowadzi często do rozwijania wirusowych infekcji górnych dróg oddechowych, bądź też klasycznych infekcji bakteryjnych w toku upośledzenia odporności miejscowej. Jest to bardzo poważny problem i trzeba się odpowiednio przygotowywać do biegania. Ludzki organizm ma się czuć dobrze w trakcie biegania. W trakcie ciężkiego wysiłku fizycznego należy redukować ekspozycję na czynniki szkodliwe, w tym na chłodne powietrze.

Ciepła odzież to podstawa

Niezależnie od tego, w jakiej temperaturze się biega zawsze należy być przygotowanymi na zmianę warunków pogodowych i na wychłodzenie organizmu. Często temperatura ciała wzrasta w skutek wytężonej aktywności mięśni kończyn dolnych oraz mięśni posturalnych. Pot także sprzyja utracie temperatury, która w określonych warunkach może się okazać nadmierna i bardzo niekorzystna dla zdrowia osób uprawiających sport. Dlatego też konieczne okazuje się dysponowaniem takimi rzeczami, jak odpowiednia kurtka do biegania. Nie trzeba w niej stale biegać, istotne jest jedynie właściwe zabezpieczenie się pod skończeniu ćwiczeń fizycznych, aby nie doprowadzić swojego organizmu do wychłodzenia i nie narazić go na czynniki infekcyjne. W trakcie wysiłku spada znacząco temperatura ciała, co także stanowi pewien czynnik obciążający. Niech każdy biegacz odpowiednio się zaopatrzy- wtedy uniknie wielu nieprzyjemnych konsekwencji w trakcie treningów i innych aktywności.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz