Jak zacząć ćwiczyć?
Moda

Jak zacząć ćwiczyć?

Jak zacząć ćwiczyć?

Uprawianie sportu przez kobiety staje się coraz bardziej popularne. I całe szczęście- przecież nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie. Od czego powinnyśmy zaczynać naszą przygodę z aktywnością fizyczną?


Jeżeli jesteś osobą, która do tej pory zwykle poświęcała się pracy, a cały czas wolny pożytkowała na oglądanie telewizji, siedzenie przy komputerze lub czytanie książek, to warto zacząć od regularnych długich spacerów w szybkim tempie. W ten sposób, organizm zacznie się przyzwyczajać do wysiłku i nie odczuje żadnej drastycznej zmiany.

Od czego zacząć?

Następnym krokiem może być, na przykład, bieganie (na początku trucht). Możesz też od razu wybrać się na siłownię, ale najlepiej zacząć od grupowych zajęć, prowadzonych przez instruktorów. Dużą popularnością cieszy się zumba, fitness, pilates, a także ćwiczenia z taśmami lub na trampolinach. Podczas tego typu zajęć panuje radosna atmosfera. Możesz również poznać inne kobiety, które prawdopodobnie tak jak Ty znajdują się na początku swojej przygody z aktywnością fizyczną. Wspólny cel, jakim może być chęć zgubienia zbędnych kilogramów, to dodatkowa motywacja i pozytywny zastrzyk energii.

Alternatywy?

W przypadku, gdy nie jesteś zwolenniczką zajęć grupowych, wybierz się na siłownię. Pamiętaj, żeby porozmawiać z instruktorem o tym, jakie ćwiczenia powinnaś wykonywać na początku oraz jak obsługuje się poszczególne maszyny. Nie chcesz przecież w żaden sposób sobie zaszkodzić.

Jeżeli zastanawiasz się, w jakim stroju powinnaś uprawiać aktywność fizyczną, to zapamiętaj przede wszystkim jedną radę – ma być wygodnie. Idealnym rozwiązaniem, zarówno dla biegaczy, jak i osób ćwiczących na siłowni, są legginsy sportowe. Przylegają one do ciała i nie ograniczają ruchów. Oprócz tego, pięknie podkreślają sylwetkę. Warto wybrać taki materiał, który dobrze wchłania pot.

Ważne są również odpowiednie buty sportowe, które chronią stopy przed uszkodzeniem i otarciami, a także solidny biustonosz. Dobrze jest zadbać o to, by podczas wszelkich ćwiczeń nasze piersi były odpowiednio podtrzymywane.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz