Moda

Bezpieczne zakupy w Internecie

Coraz chętniej dokonujemy zakupów w e-sklepach. Jest to bardzo wygodne, nie ruszając się z domu możemy kupować w Warszawie, Londynie, Paryżu, Nowym Jorku. Jak kupować, aby zakupy w sklepach internetowych były tylko i wyłącznie przyjemnością?

E-sklepy

Szanujące się sklepy internetowe podają na swojej stronie dane rejestrowe: NIP, numer KRS, adres. Uwiarygodnieniem są także certyfikaty przyznawane przez niezależną instytucję, na przykład przez Euro-Label, która nadaje znak „Bezpieczne zakupy”. Warto przed dokonaniem zakupów sprawdzić zarówno cenę, jak i inne koszty. Sklep może doliczać dodatkowe opłaty za ekspresowe wysłanie. W sklepie, który jest zarejestrowany poza Unią Europejską, trzeba liczyć się z zapłaceniem cła.

Prywatne aukcje internetowe

Zakupy w sieci możemy robić nie tylko w e-sklepach, ale także na prywatnych aukcjach internetowych. Kupując od osoby prywatnej musimy mieć świadomość, że prawo nie chroni w tym przypadku tak dobrze naszych praw konsumenckich, jak ma to miejsce w przypadku zakupów w e-sklepach. Dlatego też warto korzystać z pośrednictwa portali aukcyjnych, które mają dobrą opinię i są sprawdzone. Osoby, które kupują na aukcjach oceniają sprzedawców – jest to bardzo przydatna forma pomocy. Zaufaniem możemy obdarzyć tego sprzedawcę, który ma dużo pozytywnych komentarzy. Niektóre z portali mają własne programy, które gwarantują bezpieczne zakupy. Taki program ochrony kupujących ma między innymi nasz popularny portal Allegro.

Zakupy grupowe

Z reguły za pośrednictwem serwisu grupowego możemy nabyć kupon, który zostanie zrealizowany na przykład u fryzjera. Kupując go, zgadzamy się na określone warunki. Takiej ofercie powinniśmy się dokładnie przyjrzeć. W razie wątpliwości powinniśmy się skontaktować bezpośrednio na przykład w salonie fryzjerskim. Prawa, jakie nam przysługują w tym wypadku zależą od regulaminu w serwisie. Nie powinno w nim zabraknąć informacji na temat opłat. W renomowanych serwisach zapłacimy tylko za kupon, czyli za towar lub usługę.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz