Moda

Największe zagrożenia kupowania w sieci

Zakupy internetowe wybiera obecnie wiele osób. Chętnie kupujemy w sieci praktycznie wszystko, nawet produkty spożywcze. Na ogół sklepy internetowe są naprawdę dobrze zabezpieczone. Trzeba jednak nauczyć się rozpoznawać bezpieczny sklep. Tym razem powiemy o zagrożeniach, z jakimi może wiązać się kupowanie w sieci.

Ujawnienie danych do logowania

Przede wszystkim trzeba uważać na logowanie się do sklepu za pośrednictwem linku, który sprzedawca przysłał nam w wiadomości mailowej. Jest to bowiem praktyka, która w dużej mierze związana jest z ryzykiem ujawnienia swoich danych do logowania. Czym to grozi? Konto może zostać wykorzystane przez nieuczciwego sprzedawcę na przykład do robienia zakupów. Wystarczy, że mamy po nie podpięta kartę. Może to służyć także uzyskaniu danych osobowych. A to jest już naprawdę ogromnym zagrożeniem.

Ujawnienie danych osobowych

Rejestrując się w sklepie, podając swoje dane do wysyłki paczki czy po prostu zapisując się na newsletter, musimy liczyć się z tym, że zawsze pojawia się ryzyko wycieku danych osobowych. Wystarczy, że zdecydujemy się skorzystać z usług nieuczciwego sprzedawcy. Ryzykiem są sklepy, które nie mają odpowiedniego zabezpieczenia. Jeśli strona nie ma certyfikatu, warto poważnie zastanowić się czy na pewno chcemy w tym sklepie robić zakupy.

Towar słabej jakości

Problemem, z którym z pewnością nieraz zderzył się każdy, kto kupował w sieci jest towar kiepskie jakości. Decydując się na zakupy internetowe, nie mamy możliwości obejrzenia tego, co kupujemy. Tak naprawdę jest to kupowanie w ciemno. Kiedy towar do nas dotrze, może okazać się, że jego jakość pozostawia naprawdę wiele do życzenia.

Pieniądze, które trudno będzie odzyskać

Kiedy trafimy na sklep oferujący towar po znacznie niższej cenie niż pozostałe sklepy, powinna zaświecić się nam czerwona lampka. Być może został on założony tylko po to, aby „wyciągać” pieniądze od naiwnych klientów.

Zakupy w sieci są bezpieczne. Nie ulega to wątpliwości. Ale decydując się na nie, zawsze należy zachować ostrożność.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz