Moda

Jak zweryfikować sklep internetowy?

Jeśli decydujemy się na zakupy w sklepie internetowym, powinniśmy wiedzieć, jak można go zweryfikować. Pozwoli to zmniejszyć ryzyko utraty danych czy zrobienia zakupów, które nigdy do nas nie dotrą. Poniżej podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, jeśli nie chcemy zaliczyć poważnej wpadki.

Pierwszy kontakt

Wchodząc na stronę sklepu, powinniśmy szybko sprawdzić czy sklep ma:

  • certyfikat bezpieczeństwa;
  • w adresie strony nie „http” a „https”;
  • zamieszczone dane kontaktowe, a dodzwonienie się na podany numer jest możliwe.

Warto również zastanowić się nad tym, jakie odczucia wzbudza w nas strona sklepu przy pierwszym kontakcie. Jeśli pojawiają się wątpliwości dotyczące jej autentyczności, lepiej nie robić zakupów.

Https, czyli niby nic, a wiele

Decydując się na zamówienie czegokolwiek w Internecie, koniecznie trzeba sprawdzić, czy strona ma w adresie „https”. Jest to szyfrowanie, które gwarantuje nam bezpieczeństwo danych. Niezbędne jest to wszędzie tak, gdzie musimy wpisać dane do logowania. Jeśli literki „s” nie ma w adresie, a musimy podać swoje dane, lepiej zrezygnować z usług tego sklepu. Zakupy mogą bowiem zakończyć się wyciekiem naszych danych.

Certyfikat bezpieczeństwa

Koniecznie sprawdzamy również, czy strona ma certyfikat bezpieczeństwa. Jeśli tak, to na pasku adresowym obok adresu witryny znajduje się zamknięta kłódka. Warto jednak pamiętać, że sam certyfikat to jeszcze nie wszystko. Należy go odpowiednio zweryfikować. W tym celu wchodzimy w szczegóły certyfikatu. Sprawdzamy dla kogo został wystawiony, kiedy został wystawiony, a także na jaki okres. Co powinno nas zaniepokoić? Jeśli certyfikat wystawiono niedawno i na krótki czas.

Dane kontaktowe

Dobry sklep internetowy zawsze podaje swoje dane kontaktowe, a nawiązanie kontaktu nie stanowi problemu. Jeśli na stronie jest podany numer telefonu, warto pod niego zadzwonić. Jeśli mimo kilku prób nikt nie odbiera, powinna zaświecić się nam czerwona lampka.

Zakupy w sieci mają całe mnóstwo zalet. Wystarczy stosować się do naszych wskazówek, aby nie zakończyły się one poważnymi problemami.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz