Moda

Co warto sprawdzić zanim zrobimy zakupy w sklepie internetowym?

Sklepów internetowych działa obecnie całe mnóstwo. Niestety, nie wszystkie są uczciwe i godne uwagi. Dlatego każdy, kto decyduje się na robienie zakupów w sieci powinien wiedzieć na co należy zwrócić uwagę i co sprawdzić zanim cokolwiek kupimy. Pozwoli to uniknąć naprawdę poważnych problemów. Zobaczmy, co nie powinno umknąć naszej uwadze.

Dane rejestrowe

Żaden wiarygodny sklep nie decyduje się na ukrywanie swoich danych rejestrowych. W widocznym miejscu na stronie podaje, kiedy sklep powstał, kto jest jego właścicielem, gdzie znajduje się siedziba sklepu, a także jaki jest jego numer KRS. Jeśli nie można tych danych znaleźć na stronie sklepu, lepiej nie robić w nim zakupów.

Regulamin

Każdy szanujący się sklep internetowy posiada regulamin, który zawiera informacje dotyczące polityki prywatności, warunków i czasu realizacji zamówienia, kosztów, jakie trzeba ponieść w związku z wysyłką, form płatności. Co istotne, w każdym regulaminie musi znaleźć się także wzmianka o zasadach odstąpienia od umowy i reklamacji. Jeśli regulamin nic o tym nie mówimy bądź procedura reklamacji wydaje się nam bardzo skomplikowana, lepiej poważnie rozważyć, czy chcemy robić zakupy właśnie w tym sklepie.

Dane kontaktowe

Wiarygodne, uczciwe sklepy nie mają najmniejszych problemów, aby podać pełne dane kontaktowe. Na stronie sklepu znajdziemy więc numer telefonu, adres mailowe, a nierzadko również dodatkowe formy kontaktu. Do tych ostatnich zalicza się na przykład live chat, który jest chętnie wykorzystywany przez klientów. Warto jednak nie opierać się tylko na suchych informacjach. Dobrą praktyką jest sprawdzenie, czy pod podany numer telefonu można się dodzwonić. Jeśli nikt nie odbiera i nie odpisuje na maile, lepiej zrezygnować z zakupów w tym sklepie.

Zamieszczone przez nas wskazówki to absolutna podstawa, jeśli chodzi o zakupy w sieci. Elementów, na które warto zwrócić uwagę jest oczywiście więcej. My wskazaliśmy jednak na te najprostsze do sprawdzenia dla każdego kupującego. Wystarczy kilka kliknięć, aby sprawdzić, czy sklep jest wiarygodny.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz