Moda

Jak kupować w sklepach internetowych?

Internet pojawił się w Polsce w połowie lat dziewięćdziesiątych. Otworzył przed nami morze możliwości. Dzięki niemu możemy dzisiaj siedząc wygodnie w fotelu zamówić bilety na koncert, kupić buty w Londynie, a w Paryżu sukienkę. Jak kupować w e-sklepach?

Jak poznać dobry e-sklep?

Podawanie na stronie e-sklepu takich danych jak numer NIP lub KRS oraz adresu nie jest obowiązkiem, jednak każdy dobry sklep umieszcza te dane na stronie. Dodatkowym uwiarygodnieniem sklepu są certyfikaty, które przyznają niezależne instytucje. Oznaczają one, że dany sklep nie łamie praw przysługującym konsumentom, a transakcje są zgodne z normami, które obowiązują w Europie. Opinii o sklepie możemy szukać także na forach internetowych. Najlepiej czytajmy wyłącznie te, które zamieszczone zostały na portalach, które w żaden sposób nie są związane z e-sklepem. Opinii o sklepie możemy szukać także w serwisach, które zajmują się zbieraniem ocen sklepów.

Pamiętaj o kosztach

Z zakupami w e-sklepach mogą wiązać się dodatkowe koszty. Warto więc sprawdzić nie tylko cenę, ale także inne koszty. W niektórych sklepach są doliczane dodatkowe opłaty na przykład za niestandardowe opakowanie czy ekspresową wysyłkę. Robiąc zakupy w sklepach, które są zarejestrowane poza Unią Europejską musimy też liczyć się z tym, że zapłacimy cło. Pamiętajmy też, że termin dostawy, który został podany na stronie lub w korespondencji jest dla sklepu wiążący. W sytuacji, gdy przesyłka nie dotrze na czas, mamy prawo domagać się zwrotu pieniędzy lub zrezygnować z zakupu. Jeśli nie ma takiej informacji, to termin dostawy nie może przekroczyć 30 dni.

Ochrona danych

Każdy e-sklep powinien zamieścić regulamin, z którego dowiemy się, jak chroni nasze dane. Najczęściej informacje te znajdziemy w zakładce „Ochrona prywatności”.

Dokonywanie zakupów w e-sklepach jest bardzo wygodne, może być także przyjemnością. Polski rynek e-commerce jest oceniany na 40 miliardów złotych. Ocenia się, że liczba klientów w sklepach internetowych będzie się zwiększać.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz