Moda

Bezpieczne zakupy w sieci

Sklepy internetowe cieszą się obecnie ogromną popularnością. Coraz więcej osób naprawdę chętnie kupuje właśnie w sieci. Trzeba jednak pamiętać, że jest to dość nietypowy sposób robienia zakupów. Warto wiedzieć na co zwracać uwagę i o czym pamiętać, aby zakupy w Internecie były naprawdę bezpieczne.

Na co jesteśmy narażeni?

Decydując się na zakupy w Internecie, jesteśmy narażeni na:

  • nie otrzymanie produktu, za który już zapłaciliśmy;
  • kradzież numeru karty kredytowej;
  • to, że nasze dane osobiste trafią w niepowołane ręce;
  • SPAM oraz programy szpiegowskie.

Na szczęście tych wszystkich zagrożeń można uniknąć, chociażby korzystając ze sprawdzonych sklepów, takich jak ten.

Zanim zaczniemy

Zanim zdecydujemy się cokolwiek w danym sklepie internetowym kupić powinniśmy dokładnie sprawdzić czy podaje on nam wszystkie dane na swój temat. Zobaczmy, czy sprzedawca nie ukrywa swoich danych adresowych. Rzetelni sprzedawcy podają adres firmy, numer telefonu, dane właściciela. Jeśli podana jest na przykład tylko skrytka pocztowa, lepiej z zakupów w takim sklepie zrezygnować. Dobrą praktyką jest także zapoznanie się z opiniami na temat sklepu, w którym planujemy coś kupić. Internauci chętnie dzielą się w sieci swoimi doświadczeniami. Jeśli natknęli się na nieuczciwy sklep, z pewnością powiadomią o tym innych.

Jakie dane są pracodawcy potrzebne?

Trzeba pamiętać, że niektóre dane musimy podać, jeśli w ogóle chcemy dokonać zakupu. I tak konieczne jest podanie danych, na które ma zostać wysłany zakupiony towar. Tu jednak warto pamiętać, że nie musi to być nasz adres zamieszkania. Obecnie bardzo dobrym sposobem na odebranie paczki jest skorzystanie z paczkomatu. Jeśli chcemy zrobić zakupy za pomocą karty kredytowej (co w sieci również jest możliwe), będziemy musieli podać jej numer. Warto pamiętać, że właściciele sklepów zbierają dane dotyczące naszych preferencji zakupowych.

Bezpieczne zakupy w sieci to dzisiaj absolutny standard. Zawsze jednak warto pamiętać, że można trafić na nieuczciwego sprzedawcę. Dlatego dobrze jest mieć w pamięci nasze wskazówki. Pozwolą one uniknąć zagrożenia.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz