Moda

Jakie rękawy w bluzce wybrać?

Jakie rękawy w bluzce wybrać?O tym, jaki charakter będzie miała bluzka decydują między innymi jej rękawy. Jeśli będą one oryginalne, to taka bluza będzie bardziej intrygująca. Wybierając bluzkę z oryginalnymi rękawami pamiętajmy, że nie zakładamy do niej swetra lub żakietu. Takie rękawy trzeba bowiem wyeksponować, a nie ukrywać. Jest jeszcze jeden powód, dla którego bluzki z drapowaniami lub z suto marszczonymi rękawami należy nosić solo: pod żakietem, czy swetrem będą się wybrzuszać, a to nie będzie ładnie wyglądać.

Bluzka z szerokimi rękawami

Tego typu rękawy sprawiają, że bluzka przypomina strój ludowy. Tego typu bluzki nosimy z krótką, wąską spódnicą lub z dżinsami. W bluzkach z szeroki rękawami dobrze będzie paniom wysokim. Nie są polecane kobietom z bardzo szczupłymi rekami. Szerokie rękawy mogą mieć bluzki o różnym kroju, także koszulowe. Latem bardzo modne będą bluzki z szerokimi rękawami i falbanami oraz z odkrytymi ramiona nawiązujące do stylu hiszpańskiego. Bluzki, które mają szerokie rękawy pasują na bardzo różne okazje, wszystko bowiem zależy od tego, jaki mają fason.

Bluzki z pagonami

Pagony zostały zapożyczone z wojskowych mundurów. Będą w nich bardzo dobrze wyglądać kobiety z opadającą linią ramion. Pagony sprawią, że ramiona optycznie się podniosą. Z pewnością bluzki z rękawami, na których zostały doszyte pagony chętnie wybiorą panie, które preferują styl safari i militarny.

Bluzki z bufkami

Są bardzo romantyczne i kobiece. Aby powstała bufka, materiał musi zostać bardzo mocno przymarszczony. Są bardzo modne, ale sprawiają, że linia ramion staje się optycznie większa. Dlatego tego typu bluzki nie są polecane dla kobiet o szerokich ramionach. Za to świetnie będą w nich wyglądać te z pań, które mają wąskie ramiona. Są chętnie stosowane w ubraniach inspirowanych modą retro. Bluzki z bufkami sprawdzają się w stylizacjach na co dzień oraz na wieczór.

Oryginalnie uszyte rękawy wpływają w bardzo istotny sposób na urodę bluzki. Przy wyborze należy jednak mieć na uwadze rodzaj swojej sylwetki.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz