Moda

Jaką torebkę wybrać: ze skóry czy z zamszu?

Jaką torebkę wybrać: ze skóry czy z zamszu?

Torebka to nieodłączny dodatek damskich strojów. Trudno nam sobie wyobrazić, że wychodzimy z domu bez torebki. Sklepy z torebkami wprost uginają się od torebek w różnych fasonach, wielkościach i kolorach. Są wśród nich także torebki damskie zamszowe i torebki damskie ze skóry. Jaką z nich wybrać?

Czym różnią się torebki damskie zamszowe od skórzanych?

Zamsz jest innym rodzajem skóry naturalnej, czyli licowej. Różni się od niej przede wszystkim tym, że jest on spodem skóry, który zostaje specjalnie obrobiony. Dzięki temu torebki damskie zamszowe są wyjątkowo miękkie i miłe w dotyku. Torebki damskie ze skóry są mniej podatne na zabrudzenia od tych uszytych z zamszu. Szczególną zaletą zamszu jest fakt, iż bardzo łatwo się farbuje. Zamszowe torebki mogą więc mieć bardzo różne kolory, łatwiej dopasujemy ich kolor do swojej stylizacji.

Jak pielęgnować torebki z zamszu, a jak ze skóry?

Torebki ze skóry naturalnej najlepiej jest czyścić specjalnymi preparatami przeznaczonymi do skóry naturalnej. Producenci torebek skórzanych z reguły dołączają do nich krótką informację, jakiego preparatu najlepiej jest użyć do ich czyszczenia i konserwowania. Ostatecznie torebkę ze skóry możemy przemyć szmatką zamoczoną w wodzie, wytrzeć do sucha i natrzeć niewielką ilością bezbarwnej pasty do butów. Następnie musimy ją wypolerować miękką szmatką, aby torebka odzyskała blask. Do czyszczenia zamszowej torebki potrzebna nam będzie specjalna gumowa szczoteczka. Można ją kupić w sklepach sprzedających torebki ze skóry naturalnej lub w dobrych sklepach obuwniczych. Zabrudzonych torebek zamszowych absolutnie nie możemy czyścić wodą. Do czyszczenia i konserwacji zamszowych torebek możemy także użyć specjalnych preparatów do zamszu. Z ich kupnem nie będziemy mieć żadnych problemów, kupimy je w tych samych sklepach, co gumową szczoteczkę. Preparaty te zawierają nie tylko substancje, które usuwają zabrudzenia, ale również takie, które na powierzchni torebki tworzą warstwę chroniącą torebkę przed nowymi zabrudzeniami.

Sprawdź też: https://www.melon.pl/torebki-damskie/klasyczne/

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz