Buty fitness
Moda

Buty fitness

Buty fitness

„W zdrowym ciele zdrowy duch” mówi stare przysłowie. Skądinąd to prawda, gdy człowiek uprawia jakiś sport, lub tylko codziennie się rusza, to choroby raczej go omijają, jest sprawny i samodzielny nawet do późnej starości.

Natomiast, gdy siedzimy całymi dniami, czasem i nocami przy komputerze i źle się odżywiamy – jesteśmy ciągle zmęczeni, słabi, a w wolnej chwili najchętniej leżelibyśmy na kanapie. To szybki sposób na starzenie się, i należy temu przeciwdziałać.

Jeżeli chodzi o sport to każdy rodzaj będzie dobry

Może to być bieganie, granie w siatkówkę czy koszykówkę, nordic walking, albo chociażby zwykły codzienny, intensywny spacer. Oczywiście wszystko według własnych sił i możliwości.
Taką dobrą i niespecjalnie męczącą formą sportu jest rodzaj gimnastyki rekreacyjnej – fitness.

Pierwowzorem był aerobik, który powstał w Stanach Zjednoczonych, a był opracowany orzez lekarza z NASA.
Osobą, która do aerobiku dodała muzykę, w rytm której należało ćwiczyć, jest sławna aktorka amerykańska Jane Fonda. Aerobik bardzo szybko przyjął się na całym świecie, był chętnie propagowany przez osoby odchudzające się. Z ćwiczeniami bowiem wiązało się też dietetyczne jedzenie i odpowiednie oddychanie.

Jak w każdym sporcie, tak też w gimnastyce fitness ważny jest odpowiedni strój do ćwiczeń

Strój ten nie może krępować ruchów, powinien być uszyty z materiału odprowadzającego pot, dobrze, gdy są umieszczone siatki wentylacyjne w odpowiednich miejscach i musi być dopasowany rozmiarem do sylwetki. Dotyczy to również obuwia. Buty fitness to dość specyficzny rodzaj obuwia. Przede wszystkim muszą mieć podeszwy antypoślizgowe, ponieważ przy ćwiczeniach, gdy jest to konieczne, stopy muszą stabilnie trzymać się podłoża. Podeszwa powinna być dość gruba, ale jednocześnie elastyczna, najlepiej biała.Wierzch butów powinien być uszyty z lekkiego, przewiewnego materiału lub siatki, ze wzmocnieniami z naturalnej skóry. Cały but musi być lekki, przewiewny i bardzo wygodny.

Buty fitness produkowane są w wielu kolorach, fasonach i rozmiarach. Najczęściej kupowane obuwie sportowe to właśnie buty fitness, ponieważ mają wszechstronne zastosowanie.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz