Porady medyczne w internecie
Informacje i porady

Porady medyczne w internecie

Porady medyczne w internecieMłode pokolenie Polaków wykorzystuje internet nie tylko do rozrywki, ale także do poszukiwania w nim informacji.

Do tych, które są poszukiwane wyjątkowo często należą porady medyczne.

Ważny zdrowy rozsądek

Gdy szukamy w sieci porad medycznych nie możemy zapomnieć, że umieszczanie różnych treści w sieci nie jest cenzurowane. Każdy może więc zamieścić porady zdrowotne, nawet gdy nie jest lekarzem, pielęgniarką czy ratownikiem medycznym. Wpisy na forach internetowych nie muszą być wiarygodne, nie muszą pochodzić od osób, które mają wiedzę na temat chorób zdobytą w czasie studiów medycznych. Gdy chcemy szukać w sieci porad o nękających nas dolegliwościach, musimy pamiętać, aby zachować zdrowy rozsądek.

Co może internetowy doktor?

Gdy szukamy informacji rzetelnych o chorobach, o tym, jakie są ich objawy i metody leczenia zwracajmy uwagę przede wszystkim uwagę na strony internetowe, które stworzyli lekarze lub instytuty medyczne. Takich stron w sieci także nie brakuje, a porady i informacje udzielone przez osoby z wykształceniem medycznym są rzetelne. Pamiętajmy jednak, że lekarz nie jest w stanie postawić prawidłowej diagnozy, gdy nie widzi pacjenta. Internet to potężne narzędzie o wielu możliwościach, jednak nie umożliwia przebadania pacjenta. Porada przez internet może nas zachęcić do tego, abyśmy udali się do przychodni i porządnie przebadali. Internetowy doktor może nam podpowiedzieć do jakiego specjalisty musimy się udać, może doradzić, jakie badania warto wykonać.

Szukając porad medycznych w sieci musimy też pamiętać, że mimo takich samych lub bardzo podobnych objawów, nie musimy chorować na tę samą chorobę co udzielający nam porady internauta. Gdy mamy poważne problemy zdrowotne skonsultujmy się z prawdziwym lekarzem. Im szybciej zostaniemy zbadani, tym szybciej może zostać rozpoczęte leczenie. A wtedy nasze szanse na wyleczenie rosną. Do porad znalezionych w sieci powinniśmy podchodzić z dużą nieufnością. Zachowanie zdrowego rozsądku i stosowanie zasady ograniczonego zaufania do porad zamieszczanych w internecie to konieczność. Zaoszczędzimy sobie wielu problemów.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz