Dodatki

Nowe metody leczenia intymnych problemów

Nowe metody leczenia intymnych problemów

Nieleczona endometrioza lub mięśniaki mogą być przyczyną niepłodności. Nowe metody leczenia są już dostępne także w Polsce.

Mięśniaki

Jeśli są niewielkie, nie dają żadnych objawów. To dlatego regularne wizyty u ginekologa i wykonywanie usg przezpochwowego są tak ważne. Objawem dużych mięśniaków są obfite miesiączki. Nieleczone mogą prowadzić do niepłodności. Do pozbycia się mięśniaków wybierane są dzisiaj następujące metody:
– zamrożenie;
– usunięcie laparoskopem;
– embolizacja.

Rozmiar mięśniaków zmniejszają dzisiaj także nowoczesne leki. Są dostępne także w Polsce, ale nie są refundowane. Kuracja kosztuje w granicach 2 tysięcy złotych. Inną nowoczesną metodą (także nie jest refundowana) usunięcia mięśniaków jest termoablacja ultradźwiękowa.

Endometrioza

Objawia się bolesnymi miesiączkami i wzdęciami. Winę ponosi endometrium: śluzówka, która wyściela macicę. Jeśli cykl przebiega prawidłowo, endometrium łuszczy się i jest usuwane razem z krwią. W przypadku endometriozy wędruje po całym organizmie, może dotrzeć do jajowodów lub jajników. Leczy się ją lekami hormonalnymi lub usuwa skupiska śluzówki metodą laparoskopową. W leczeniu endometriozy stosuje się także preparaty, które obniżają poziom estrogenów. Skutkiem ubocznym terapii są objawy menopauzy. Takich skutków ubocznych nie wywołuje najnowszy, dostępny także w Polsce preparat zawierający progestagen. Dodatkowo zapobiega on narastaniu endometrium. Terapia jest refundowana.

Zespół policystycznych jajników

Ta choroba jest jedną z najczęstszych przyczyn bezpłodności. Jej przyczyną jest nadmierne wydzielanie testosteronu. Zespołowi policystycznych jajników towarzyszą kłopoty z miesiączkowaniem, często także cukrzyca. Aby przywrócić regularne miesiączki stosuje się leki hormonalne. Zgodnie z najnowszymi odkryciami naukowców, objawy zespołu policystycznych jajników łagodzi witamina B8. Od niedawna witaminę B8 w innowacyjnym preparacie stosuje się w leczeniu zespołu policystycznych jajników także w Polsce. Preparat kontroluje wydzielanie insuliny i poprawia pracę jajników.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz