Kosmetyki

Jak zastopować wypadanie włosów?

Dziennie zdrowemu człowiekowi wypada około 100 włosów. Jeżeli wypada ich więcej – pora pomyśleć o kuracji, która je wzmocni.

Przyczyną łysienia mogą skłonności dziedziczne. Często są jednak przyczyny są inne; najczęściej są to błędy żywieniowe, stres, zaburzenia hormonalne. Gdy u kobiet włosy przerzedzają się na czubku głowy, najprawdopodobniej jest to łysienie typu męskiego. Jest ono nazywane także łysieniem androgenowym. Przyczyną choroby są nadmiar androgenów wytwarzanych w mieszkach włosowych, zaburzenia hormonalne czyli hipernadrogenizm albo czynniki genetyczne.

W leczeniu łysienia typu męskiego stosowane są obecnie leki, które blokują przekształcanie testosteronu w hormon DHT. Leczenie należy rozpocząć możliwie jak najwcześniej, gdy jest jeszcze dużo mieszków włosowych, które mogą zostać zmuszone do działania. W terapii stosuje się finasteryd lub minoksydyl. Terapia minoksodylem często jest miejscowa; ale lek może mieć też postać tabletek. Leki zażywa się przez kilka miesięcy; pierwsze efekty terapii mogą być widoczne już po trzech miesiącach od rozpoczęcia kuracji. Miesiąc kuracji jednym z leków kosztuje około 150 złotych. Finasteryd jest lekiem stosowanym wyłącznie w leczeniu łysienia androgenowego u mężczyzn. Minoksydyl miejscowo stosuje się w leczeniu łysienia typu męskiego także u kobiet.

Leczenie łysienia typu męskiego zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą wspierać stosując odżywki, które dodatkowo wzmocnią ich włosy. Preparaty na wzmocnienie czupryny powinny mieć w swoim składzie przede wszystkim witaminy z grupy B ((szczególnie witaminę B6), witaminę A, E, cynk, krzem, proteiny, keratynę i związki siarki, które są potrzebne do wytwarzania keratyny. Kuracja odżywkami do stosowania miejscowego powinna trwać przynajmniej trzy miesiące.

Łysienie androgenowe uda się zatrzymać pod warunkiem, że leczenie zostanie podjęte bardzo szybko. W leczeniu łysienia androgenowego stosuje się minoksydyl lub finasteryd. Ten pierwszy lek może być zażywany przez kobiety i mężczyzn.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz