Malowanie felg
zdrowie

Co generuje problemy skórne?

I tak źródłem zmian skórnych są np. zbyt intensywne opalanie lub korzystanie z solarium

Negatywny wpływ mogą mieć także stosowanie niektórych leków (np. hormonów, środków antykoncepcyjnych, antybiotyków, środków uspakajających czy antydepresantów, a czasem nawet ziół moczopędnych (jak dziurawiec), albo używanie kosmetyków, na które nasz organizm jest uczulony (przeważnie to produkty z alkoholem).

Jeśli wyeliminujemy wymienione przyczyny przebarwień, oznacza to, że nasze ciało reaguje na zmiany wewnętrzne, takie jak ciąża, menopauza, schorzenia wątroby, nadczynność tarczycy, niewydolność nadnerczy albo zapalenie przydatków. Pierwszy etap walki z przebarwieniami to konsultacja z dobrą kosmetyczką i dobór stosownych kosmetyków (zobacz galerię kremów na przebarwienia powyżej).

Wskazane jest stosowanie przez cały rok filtrów – latem koniecznie powyżej 30

Dlatego zawsze po zażyciu kąpieli smarujemy ciało kremem lub balsamem z filtrem. Chronić organizm przed promieniami słonecznymi należy szczególnie w przypadku stosowania pigułek antykoncepcyjnych. Zwracajmy też uwagę na barwione lub zawierające alkohol kosmetyki, olejki zapachowe oraz na preparaty światłoczułe. Pamiętajmy jednak – jeśli taka terapia nie pomoże należy jak najszybciej udać się do lekarza. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz