Dodatki

Choroby wirusowe

Choroby wirusowe

Wirusy są wszędzie. Wywołują wiele chorób. Jak się ich ustrzec? Jak rozprawić się z wirusami i chorobami, które wywołują?

Ospa wietrzna

Najczęściej chorują na nią dzieci. Mogą zachorować także osoby dorosłe. Ospa wietrzna może być szczególnie niebezpieczna dla kobiet w ciąży. Objawy choroby są takie same u dzieci i osób dorosłych. Najbardziej charakterystyczna jest pojawiająca się na całym ciele wysypka. Kłopoty zdrowotne powoduje Herpeswirus typu 3. Leczenie ospy wietrznej i dorosłych przebiega w ten sam sposób. Swędzącą wysypkę łagodzą środki przeciwświądowe. Nie poleca się obecnie smarowania zmian gencjaną. Ulgę może przynieść kąpiel z dodatkiem naparu z siemienia lnianego. Przyjmuje się także leki obniżające gorączkę.

Półpasiec

Może zaatakować osoby, które chorowały na ospę wietrzną. Objawy przypominają ospę wietrzną, nie są jednak tak mocno nasilone. Najbardziej charakterystyczna jest występująca jednostronnie na tułowiu wysypka. Jeśli świąd jest bardzo dokuczliwy, można go złagodzić lekiem antyhistaminowym. Lekarz przepisze nam także leki przeciwbólowe oraz ewentualnie preparat antywirusowy. Do uaktywnienia się wirusa ospy i wywołania półpaśca dochodzi, kiedy organizm jest osłabiony. Należy więc dbać o odporność organizmu. Zaleca się także, aby dorośli, którzy w dzieciństwie nie chorowali na ospę wietrzną, poddali się szczepieniu. Półpasiec nie jest groźny dla kobiet w ciąży.

Grypa

Jest jedną z najgroźniejszych chorób wirusowych, gdyż może wywołać zagrażające życiu powikłania. Objawy grypy to wysoka gorączka, bóle mięśni i głowy, katar. Infekcja rozwija się nagle, z godziny na godzinę stan zdrowia pogarsza się. Grypa rozpoznawana jest na podstawie badania lekarskiego i wywiadu. U kobiet w ciąży mogą zostać wykonane testy na grypę. Gorączkę można zbić lekami przeciwgorączkowymi, może też przepisać preparat przeciwwirusowy. Sami pomożemy sobie po prostu spędzają czas choroby w łóżku. W czasie choroby warto pić napotne, rozgrzewające herbatki z bzu czarnego, malin, kwiatów lipy.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz