Idealne i modne kolory do salonu
Informacje i porady

Idealne i modne kolory do salonu

Idealne i modne kolory do salonu

Kolor ścian to jedna z pierwszych decyzji, które są podejmowane podczas planowania aranżacji salonu.

Wbrew pozorom wybór nie powinien być przypadkowy, ściany powinny współgrać pod względem estetyczno-wizualnym z pozostałym wyposażeniem wnętrza, a także tworzyć wyjątkowy i niepowtarzalny klimat, podkreślają gust i smak estetyczny właścicieli.

Jak wybierać kolory do salonu?

Salon to miejsce szczególne, nie bez powodu bywa określany mianem serca domu – to właśnie tutaj odpoczywamy, spotkamy się z przyjaciółmi, spędzamy czas z rodziną. Wybór kolorów w salonie to przede wszystkim kwestia indywidualnego gustu, warto jednak zaniechać nadmiernego eksperymentowania z barwami, tym bardziej, że jest to miejsce, które ma służyć także inny. W tym przypadku najlepiej kierować się subiektywnymi odczuciami, nie zaś aktualnymi trendami.

Z założenia salon powinien zapewniać wszystkim domownikom poczucie bezpieczeństwa, harmonii i spokoju, dlatego kolory do salonu powinny mieć przede wszystkim monochromatyczny charakter, przede wszystkim w zakresie ścian oraz ewentualnych dodatków. W praktyce oznacza to skupienie się na jednym kolorze bazowym i oscylowanie estetyczne w obrębie odcieni wybranej barwy. Propozycja ta sprawdza się przede wszystkim w przypadku osób preferujących spokój, które unikają eksperymentów.

Niepodważalną zaletą tego rozwiązania jest możliwość pogodzenia wielu gustów, dzięki czemu każdy domownik, a także osoby odwiedzające dom, będą czuły się dobrze.

Kolory do salonu powinny być inspirowane barwami natury, sprawdzą się więc beże, ecru, delikatne odcienie żółtego, jasne róże czy rozbielone szarości. Warto także uwzględnić klasyczną biel, ewentualnie bardzo jasne brązy.

Warto dodać, że wymienione wyżej kolory korzystnie wpływają na nastrój człowieka, sprzyjając relaksacji i wypoczynkowi

Istotnym elementem jest także wybór dodatków oraz mebli do salonu – w zależności od indywidualnych oczekiwań estetycznych można łączyć barwy, które dopełniają się wzajemnie lub zestawiać poszczególne elementy na zasadzie kontrastu. Coraz modniejsze stają się też dekoracje w postaci kolorowych wzorów czy wręcz obrazów malowanych bezpośrednio na ścianie (zobacz).

Aranżując salon warto zadbać o to, aby w jego wnętrzu znalazły się zarówno rozwiązania w kolorach jasnych, które optycznie wydają się większe, jak i barwach ciemniejszych.

Skutecznym i efektownym sposobem, by przełamać wkradającą się do salonu monotonię jest konfrontacja barw o różnej temperaturze – zimnych i ciepłych, stosując oczywiście odpowiednie proporcje.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz