Informacje i porady

Jak urządzić salon?

Jak urządzić salon?

Aranżacja salonu może nam spędzać sen z powiek. Ale tylko w pierwszym momencie zadanie to może wydawać się nam bardzo trudne.


Jaki styl wybrać?

Odpowiedź na pytanie jak urządzić salon będzie bardzo prosta jeśli wybierzemy styl salonu. Salon możemy urządzić na przykład w stylu tradycyjnym. Najważniejsze w nim są naturalne materiały, piękne detale i drobiazgi, które mają „duszę”. Drzwiczki mebli w salonie urządzonym w stylu klasycznym mogą mieć przeszklenia (podzielone szprosami lub fazowane), mogą też być zdobione. W salonie urządzonym klasycznie sprawdzi się podłoga z desek. Ściany mogą mieć fakturę chropowatą. Możemy też postawić na wersję bardziej elegancką i ozdobić je gzymsami lub sztukateriami. W przypadku aranżacji salonu w stylu nowoczesnym wybieramy aranżację bez zdobień i bardzo minimalistyczną. Stawiamy na meble z prostymi frontami. Doskonale będą wyglądać matowe przeszklenia, fronty lakierowane lub bardzo mocno błyszczące. Ściany możemy obłożyć bardzo modnymi płytami betonowymi lub zastosować farbę, która daje efekt betonu. Do tego pamiętajmy o wybraniu szklanych, stalowych lub chromowych dodatków.

Jakie oświetlenie?

Salon musimy dobrze oświetlić. Niezbędne będzie nie tylko włączane zaraz przy wejściu oświetlenie ogólne, ale także oświetlenie dekoracyjne. W nowocześnie urządzonym salonie w roli oświetlenia ogólnego sprawdzą się montowane na szynach lub linkach oprawy halogenowe. W klasycznym ozdobne, kryształowe żyrandole. W przypadku oświetlenia dekoracyjnego w salonie w stylu nowoczesnym możemy wykorzystać taśmy lub żarówki LED czy punktowe halogeny.

Kolorystyka

Możemy postawić na delikatne pastele. Możemy zastosować zalety tęczowego przenikania się. Bezpiecznie jest łączyć dwie barwy, które na kole barw sąsiadują ze sobą na przykład zieleń z błękitem czy lila i róż. Możemy także postawić na barwy neutralne: biały, beżowy, écru. Pamiętajmy, aby dodatki dobierać na końcu. Wtedy idealnie dopełnią one aranżację naszego salonu. Dobierajmy je trzymając się stylu, który wybraliśmy.
Więcej pomysłów na modny salon znajdziesz w tym artykule:

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz