Bez kategorii

Jak założyć konto internetowe?

Jak założyć konto internetowe?Założenia konta internetowego w jednym z najpopularniejszych banków działających na polskim rynku jest niezwykle łatwe i sprowadza się do wykonania kilku prostych kroków.

Wybór banku

Podstawową kwestię stanowi oczywiście wybór odpowiedniego banku. Zanim rozpoczniemy jego poszukiwania, powinniśmy zwrócić uwagę na fakt, iż w dzisiejszych czasach konto internetowe jest najczęściej tożsame ze zwyczajnym kontem (niezależnie od tego, czy założymy rachunek osobisty, firmowy czy walutowy, zawsze bez problemu uzyskamy do niego dostęp przez Internet).

Który bank wybrać? Z pewnością ten, który oferuje konto w największym stopniu dopasowane do naszych oczekiwań. Dobrym pomysłem może być wcześniejsze zastanowienie się nad naszymi potrzebami, a nawet ich wynotowanie. Znacznie łatwiej będzie nam wtedy podjąć ostateczną decyzję o wyborze konkretnego banku. Więcej na https://www.bzwbk.pl/konta-bankowe/konta-standardowe/konto-jakie-chce/konto-jakie-chce.html

Wypełnienie wniosku

Jeśli mamy już za sobą pierwszy krok, nadchodzi pora na wypełnienie wniosku o otwarcie konta. Zdecydowana większość banków pozwala na jego złożenie w stacjonarnej placówce, przez telefon lub za pośrednictwem Internetu. Dla większości klientów ostatni wariant może się wydawać najwygodniejszy, jednak należy pamiętać, że pełen dostęp do konta zyskamy dopiero po podpisaniu umowy (którą dostarczy nam kurier w ciągu kilku dni). Wypełnienie wniosku w placówce skutkuje natomiast natychmiastowym otwarciem rachunku.

Opcje dodatkowe

Otwierając konto internetowe możemy (ale nie musimy) zdecydować się na jeden z dodatkowych produktów bankowych. Jednym z najpowszechniejszych, a zarazem najbardziej użytecznych ich rodzajów jest zaś karta debetowa. Możemy za jej pomocą dysponować posiadanymi na rachunku środkami, zarówno dokonując płatności bezgotówkowych w sklepach, jak i wypłacając gotówkę z bankomatu bądź płacąc za towary czy usługi przez Internet.

Banki z roku na rok podnoszą standardy bezpieczeństwa, chroniąc pieniądze swoich klientów przed rozmaitymi zagrożeniami. W związku z tym posiadamy zazwyczaj możliwość ścisłego zdefiniowania limitów naszej karty debetowej, a także uzyskania powiadomień SMS w przypadku wykrycia nietypowej aktywności na rachunku.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz