Kosmetyki

Leki do zażywania na włosy

Najczęstsze przyczyny wypadania włosów to: zła dieta, zaburzenia hormonalne, stres, niektóre choroby, inwazyjne zabiegi kosmetyczne. Proces wypadania włosów można zastopować. Jakie zmiany wprowadzić w diecie? Po jakie leki sięgnąć, aby zatrzymać wypadanie włosów?

Składniki, które lubią włosy

Na kondycję włosów bardzo duży wpływ ma dieta. Bardzo dobrze na włosy wpływają:

  • witaminy z grupy B, które można znaleźć między innymi w roślinach strączkowych i płatkach owsianych;
  • witamina A, która jest w jajkach i tłustych rybach;
  • Można go sobie dostarczyć pijąc napar ze skrzypu polnego;
  • Zawierają ją głównie jajka, warzywa kapustne, chrzan, rzodkiewka.

Tabletki do zażywania

Jeżeli w diecie brakuje witamin i minerałów włosy będą osłabione i zaczną wypadać w ilości większej niż zwykle. Warto więc wzmocnić je dostępnymi bez recepty suplementami. Powinny one zawierać przede wszystkim niektóre witaminy z grupy B, głównie witaminę B6 i B7. W składzie suplementów diety na wzmocnienie włosów można znaleźć również cysteinę, która jest budulcem keratyny. W preparatach na włosy nie powinno zabraknąć także minerałów. W dobrych preparatach na wypadające włosy jest nie tylko cynk, ale także krzem, selen oraz żelazo. Oprócz leków dostępnych bez recepty na wypadanie włosów stosowane są także i takie z przepisu lekarza. W lekach tych znajduje się minoxidil lub finasteryd. Niezależnie od tego, czy zażywamy leki na receptę lub bez, musimy pamiętać, że kuracja powinna trwać przynajmniej trzy miesiące. Ale uwaga! W przypadku stosowania leków bez recepty, gdy efekty po trzech miesiącach nie będą widoczne, zgłaszamy się do lekarza. Może się bowiem okazać, że przyczyną wypadania włosów nie są błędy żywieniowe, ale choroba. W takiej sytuacji konieczne będzie ustalenie, co to za choroba. Dopiero podjęcie leczenia podstawowej dolegliwości może skutecznie powstrzymać wypadanie włosów.

Kondycja włosów zależy od wielu czynników. Leczenie tabletkami na włosy bez recepty nie może trwać dłużej niż trzy miesiące.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz