zdrowie

Poprawiamy kondycję paznokci

Zadbane dłonie ze lśniącymi paznokciami to powód do dumy. Wiele kobiet skarży się jednak, że ich paznokcie są podatne na rozdwajanie się i kruche. Jak można poprawić ich kondycję?

Stosujemy odżywki

Na początek warto zacząć stosować skoncentrowane, wielofunkcyjne odżywki na paznokcie. Najczęściej mają one konsystencję bezbarwnego, pastelowego lub mlecznego lakieru. W składzie odżywek do paznokci znajdują się nie tylko witaminy A, E i F. Ich skład bardzo często uzupełniają także pszeniczne, sojowe lub kukurydziane proteiny. W niektórych jest również olejek arganowy lub migdałowy oraz keratyna. Zawarte w odżywkach substancje wypełniają uszkodzenia, pogrubiają cienkie płytki, odżywiają je i wzmacniają. Bardzo często przynoszą efekty już po miesiącu systematycznego stosowania.

Dieta na mocne paznokcie

Gdy paznokcie są kruche i słabe, gdy mają skłonność do rozdwajania się to sygnał, że brakuje im składników odżywczych. W diecie na mocne paznokcie nie powinno zabraknąć zawierającego wapń i białka mleka oraz jego przetworów, szpinaku i brokułów, które są źródłem witamin z grupy B, potasu, żelaza i kwasu foliowego. Mikroelementem, który dba o wzrost zdrowych i mocnych paznokci jest krzem. Bogatym źródłem tego pierwiastka jest skrzyp polny. Herbatka z tego ziela pita raz dziennie wzmocni nie tylko paznokcie, ale także włosy.

Leki z apteki

Podatne na rozdwajanie się, słabe i kruche paznokcie warto wspomóc pijąc kapsułki lub tabletki na paznokcie. W ich składzie na pewno znajdziemy witaminy z grupy B, w tym także witaminę B7. Witamina ta częściej nazywana jest biotyną. Jej niedobór sygnalizują nie tylko słabe płytki paznokci, ale także wypadające włosy. W suplementach na paznokcie znajdziemy także witaminę E i F. W wielu preparatach na paznokcie jest także pierwotna postać witaminy A, czyli retinol. W preparatach na zdrowe paznokcie często wśród składników jest również wapń, cynk, żelazo i krzem. Systematyczne zażywane poprawią również kondycję włosów i wygląd skóry. Suplementy bez konsultacji z lekarzem można stosować przez 3 miesiące.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz