Eleganckie paznokcie
Kosmetyki Moda Uroda

Eleganckie paznokcie

Coraz częściej szukamy oryginalnych i nowoczesnych rozwiązań w przypadku dbania o swój wizerunek. Jednak pamiętajmy, że elegancja zawsze jest i będzie modna. Jeśli więc chcemy zadbać o swoje paznokcie, wykonajmy po prostu klasyczny manicure. W ten sposób na pewno poprawimy ogólną prezencję naszych całych dłoni.

Oczywiście w tym celu potrzebny nam będzie lakier do paznokci. Na początku zakupmy jednak specjalną odżywkę. To ona posłuży nam jako baza.

Kilka zabiegów „przed”

Jednak przed rozpoczęciem malowania, wykonajmy kilka zabiegów, które w pewien sposób „przygotują” nasze paznokcie do dalszych czynności. Postawmy więc na kąpiel dłoni w ciepłej wodzie, do której dodamy ulubionego płynu o przyjemnym zapachu. Po chwili wyciągnijmy ręce i delikatnie odsuńmy skórki z płytki paznokci. Zrobimy to za pomocą drewnianego patyczka. Następnie zacznijmy piłować swoje paznokcie. Jednak przed tą czynnością skróćmy je odrobinę. W końcu długie szpony wcale nie są modne, a tym bardziej eleganckie. Jeśli więc już obetniemy płytkę paznokci, postarajmy się je odpowiednio wypiłować. W tym celu zastosujmy pilnik szklany lub papierowy. Pod żadnym pozorem nie sięgajmy po pilniki wykonane z twardych materiałów, które mogą podrażniać dłonie i płytki.

Dowolny kształt

Eleganckie paznokcieA paznokcie możemy wypiłować na dowolny kształt. Jeśli więc zależy nam na naturalnym wyglądzie, postawmy na owal. Następnie możemy przejść już do malowania. Na początku nałóżmy więc naszą specjalną bazę, która odżywi i ochroni płytki. Następnie wybierzmy lakier do paznokci w ulubionym kolorze, np. przepiękny zielony lakier Astor Drama Green albo bajecznie kolorowe i trwałe lakiery Sally Hansen. Jeśli ma to być elegancki manicure, postawmy na beże, róże lub biele. Świetnie sprawdzi się również francuski manicure, który prezentuje się bardzo naturalnie i jest kwintesencją dobrego stylu. A gdy już przyszykujemy swoje paznokcie, na pewno od razu poczujemy się dużo lepiej i piękniej!

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz