Jakie narzędzia są niezbędne do wykonania manicure?
Uroda

Jakie narzędzia są niezbędne do wykonania manicure?

Manicure wygląda pięknie tylko na wypielęgnowanych dłoniach. Pamiętajmy o ich kremowaniu, ale także o paznokciach. Warto ich płytki oraz skórki nawilżać oliwką, która ma w składzie witaminę E. Aby manicure był naprawdę piękny, należy starannie opiłować brzegi paznokci i usunąć skórki.

Narzędzia niezbędne do wykonania pięknego manicure

Do jego wykonania potrzebujemy tak naprawdę tylko kilku podstawowych narzędzi. To oczywiście drewniane patyczki, którymi odsuniemy skórki, cążki i pilniki do paznokci. Do narzędzi, które powinny znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety należy także polerka do paznokci/polerki do paznokci. Polerki kosztują niewiele, ich użycie nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności. Oddają nam one jednak nieocenione przysługi. Za ich sprawą płytka paznokci jest równa. Wygląda na zadbaną i zdrową. Polerki do paznokci są dzisiaj obowiązkowym wyposażeniem każdego salonu kosmetycznego, w którym wykonywane jest manicure. Są uniwersalne, bo sprawdzają się również w domowym zaciszu. Polerki mogą mieć kształt bardzo zbliżony do pilnika do paznokci, ale dostępne są także bloki polerskie. Bloki polerskie mogą być wykorzystywane są w warunkach domowych. Chętnie korzystają z nich profesjonalne manicurezystki. Bloki polerskie sprzedawane są w opakowaniach zawierających 10 sztuk.

Jaką polerkę wybrać?

Zadaniem polerki do paznokci jest wygładzenie płytki paznokciowej. Polerki używamy także wtedy, gdy chcemy zmatowić lub dodać płytce połysku. Polerka jest niezbędna, gdy chcemy mieć pięknie wykonany zwykły manicure. Jest nieodzowna również przy wykonywaniu manicureu hybrydowego, żelowego lub akrylowego. Na rynku dostępne są polerki, które mają różną ilość powierzchni ściernych. Do wyboru mamy między innymi polerki jedno- i dwustronne. Bardzo praktyczne są polerki o dużej ilości powierzchni ściernych. Każda ścianka ma wówczas różną ziarnistość, w efekcie nie potrzebujemy kilku różnych. Bloki polerskie najczęściej mają powierzchnie ścierne o takiej samej gradacji. Bloki polerskie nadają się do naturalnych i sztucznych paznokci.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/blog/jak-uzywac-polerki/

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz