Kosmetyki

Rodzaje pilników do paznokci

Każda kobieta, które chce cieszyć się ładnie wyglądającymi, kształtnymi paznokciami powinna wyposażyć się w pilnik. Pilniki do paznokci, jakie obecnie znaleźć można w sprzedaży są jednak bardzo różne. W związku z tym niejedna pani nie wie, na jaki tak naprawdę powinna się zdecydować. Poniżej prezentujemy krótki przegląd pilników do paznokci, opierając się na różnych kryteriach.

Materiał, z jakiego go wykonano

Jeśli pod uwagę weźmiemy materiał, z jakiego wykonane zostały pilniki do paznokci, to wyróżnimy pilniki:

-metalowe;

-papierowe;

-szklane.

Pilniki metalowe są zdecydowanie najmniej polecane. Nigdy nie należy ich używać, jeśli paznokcie są kruche i delikatne. Pilniki metalowe mogą być stosowane wyłącznie wówczas, gdy płytka paznokciowa jest naprawdę gruba i twarda.

Pilniki papierowe są znacznie mniej szkodliwe dla paznokcie, ale również zaleca się stosować je wyłącznie od czasu do czasu. Sięgając po pilniki papierowe, należy pamiętać, aby regularnie je wymieniać.

Najlepszym wyborem, który jest najbezpieczniejszy dla naszych paznokci są pilniki szklane. Mogą je stosować nawet właścicielki kruchych i delikatnych paznokci.

Ziarnistość

To bardzo ważny parametr, który mówi o tym, jak mocno ścierał będzie pilnik. Dostępne pilniki do paznokci mają ścieralność wahająca się w przedziale od 80 do nawet 400 i więcej. Najczęściej jednak stawia się na te o ziarnistości 80, 100, 180 i 240.

Pilniki z ziarnistością 80 mają bardzo ostrą powierzchnię, która jest gruboziarnista. Można go używać do ścierania naprawdę twardych powierzchni. Takie pilniki stosuje się do nadawania kształtu paznokciom żelowym i akrylowym. Nie należy pocierać nimi naturalnych paznokci, ponieważ można je poważnie uszkodzić. Ziarnistość 100 to pilniki o średnioziarnistej powierzchni. Można nimi skracać tipsy, a także nadawać im określony kształt. Jeśli paznokcie naturalne są twarde, również można je piłować takimi pilnikami.

Ziarnistość 180 oznacza pilniki drobnoziarniste. Bez przeszkód można po nie sięgać, jeśli chcemy skrócić paznokcie naturalne bądź nadać im określony kształt.

Dobierz idealny pilnik dla siebie na https://toolsforbeauty.eu/pl/66-pilniki

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz