Dodatki

Naturalne metody na wstydliwe dolegliwości

Naturalne metody na wstydliwe dolegliwości

Z krępującymi dolegliwościami bardzo często wstydzimy się pójść do lekarza. Jeśli ich objawy nie są dla nas zbyt uciążliwe, możemy je złagodzić domowymi sposobami.

Opryszczka

Wirusa opryszczki powstrzyma zwykła cebula. Ma ona nie tylko właściwości bakteriobójcze, ale skutecznie radzi sobie z wirusami. Po jej przekrojeniu uwalniają się lotne związki, ale też znajdujące się w miąższu stałe substancje. Cebula to również źródło witamin i składników mineralnych, które wspomogą proces leczenia naskórka. Do powstającej opryszczki warto więc przyłożyć plasterek odkrojonej cebuli. Okład robimy natychmiast, gdy tylko poczujemy swędzenie. Wtedy mamy największe szanse na zatrzymanie wirusa. Okład z cebuli warto zrobić, gdy już mamy pęcherzyki. Zawarte w cebuli witaminy i mikroskładniki przyspieszą ich gojenie.

Zapalenie pęcherza

W medycynie ludowej na tę dolegliwość od bardzo dawna stosowana jest żurawina. Jej działanie antybakteryjne zostało potwierdzone współcześnie prowadzonymi badaniami naukowymi. Za infekcje pęcherza moczowego odpowiada bakteria E. Coli. Żurawina utrudnia jej przyczepianie się do ścianek dróg moczowych, hamuje więc namnażanie się chorobotwórczej bakterii. Herbatka z żurawiny zadziała skuteczniej, gdy dodatkowo będziemy popijać sok żurawinowy.

Nieświeży oddech

Przykry zapach z ust likwiduje napar z kopru włoskiego. Zawarte w nim olejki (limonen, anetol, pinen) regulują pracę układu trawiennego, likwidują więc przykry zapach z ust. Herbatkę popijamy do czasu ustąpienia dolegliwości. Można ją stosować także profilaktycznie. Zadziała bardziej skutecznie, gdy od czasu do czasu będziemy żuć suszone goździki. Warto też codziennie dodawać do potraw bazylię, hyzop, kminek i majeranek. One także maja właściwości, które skutecznie pomogą nam pozbyć się problemów z układem pokarmowym i nieświeżym oddechem.

Po mniej więcej tygodniu stosowania domowych sposobów powinniśmy odczuć poprawę. Gdy tak się nie stanie, gdy objawy się nasilają lub nawracają, konieczna jest wizyta u lekarza.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz