zdrowie

Dieta w chorobach nerek: kamica nerkowa

To najczęstsza choroba układu moczowego

Wyróżnia się kilka jej typów, w zależności od tego, z czego zbudowany jest kamień. Najczęściej mamy do czynienia z kamicą mieszaną, ale zawsze z przewagą jednego typu. W każdym przypadku konieczne jest picie dużej ilości płynów (nawet 3-3,5 litra na dobę), w tym około litra tuż przed snem i w nocy.

Z diety wyklucza się produkty zawierające duże ilości elementów wchodzących w skład kamieni. Kamica moczanowa. Wskazane jest spożywanie głównie potraw mlecznych oraz dużej ilości warzyw i owoców. Unikać należy potraw smażonych, pieczonych i duszonych; nie jeść wywarów, sosów, galaret mięsnych. Koniecznie trzeba ograniczyć alkohol, kawę, herbatę oraz czekoladę. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze.

Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas

Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie. Dozwolony jest tylko jeden posiłek mięsny dziennie (np. cielęcina, drób, królik, chude ryby). Niewskazane są: mleko sojowe, tłuste sery żółte i topione, tłusty ser biały, podroby, tłuste ryby, śledzie, sardynki, rośliny strączkowe, otręby pszenne, płatki owsiane, drożdże, grzyby. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie. Kamica szczawianowa. Należy zwiększyć przyjmowanie produktów bogatych w wapń (mleko) i ograniczyć ilość szczawianów w pożywieniu. Niewskazane są: fasola sucha, fasola szparagowa, soja, szpinak, szczaw, rabarbar, marchew, kapusta, botwina, kakao, herbata. Kamica fosforanowa Zaleca się jedzenie mięsa, ryb, kasz, makaronów. Ograniczyć trzeba produkty zawierające wapń. Niewskazane są: mleko, jogurt i kefir (powyżej 2 proc.), sery, żółtko jaj, otręby pszenne, płatki owsiane, chleb chrupki, suche fasola i groch, kukurydza, kapusta, kakao, orzechy, suszone morele i daktyle, pieczarki, lody, drożdże.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz