Dodatki

Minicasco czy pełne autocasco?

Minicasco czy pełne autocasco?

Jeśli chodzi o ubezpieczenie obowiązkowe OC posiadaczy pojazdów mechanicznych mamy niewielki wybór.

Polisę wykupić musimy. Możemy jedynie porównać ceny i zakresy dodatkowe u różnych ubezpieczycieli, ale ustawodawca nakłada na nas bezwzględny obowiązek posiadania takiej polisy, jeśli posiadamy samochód nawet wówczas gdy jest on unieruchomiony dłuższy czas i nie wyjeżdża na drogi. W wypadku niedopełnienia tego obowiązku mandaty mogą być bardzo dotkliwe, a ponieważ UFG regularnie monitoruje ubezpieczających, „wpaść” można niekoniecznie podczas kontroli drogowej. Inaczej jest z autocasco. Nie dość, że jest to ubezpieczenie dobrowolne, to jeszcze większość ubezpieczycieli oferuje je w wielu wersjach tak, by dostosować je do potrzeb danego klienta.

Często w ogóle rezygnujemy z ubezpieczenia autocasco, uważając je za zbyt drogie

Jednak w momencie poważnej szkody całkowitej (przekraczającej 70 procent uszkodzenia pojazdu, kiedy naprawa przekroczy wartość samochodu) czy też kradzieży szybko zorientujemy się, ze warto było zapłacić składkę w każdej wysokości. Jeśli jesteśmy dość pewnymi kierowcami, nie mamy szkód parkingowych, a zależy nam głównie właśnie na odszkodowaniu w przypadku kradzieży, możemy sięgnąć po wariant AC minicasco, który feruje kilka towarzystw ubezpieczeniowych. Jest to opcja bardziej ekonomiczna od zwykłego autocasco, ale w zamian za to oferuje znacznie węższy zakres szkód.

Minicasco

Plusem ubezpieczenia minicasco jest fakt, że liczy się ono do historii zniżek za bezszkodową jazdę i jako takie można je polecić młodym kierowcom, którzy jeszcze nie mieli szans na własną historię oraz tym wszystkim, którzy dotychczas korzystali z samego OC. Jeśli więc ktoś nie potrzebuje AC lub go na nie nie stać, warto rozważyć minicasco dostępne w kilku przodujących towarzystwach. Wybierając ubezpieczenie minicasco, trzeba dokładnie przeczytać ogólne warunki ubezpieczenia, ponieważ nie ma żadnego standardu zakresu takich ofert i u każdego ubezpieczyciela ochroni nas ono przed innymi rodzajami ryzyk.

Sprawdź również https://www.mtu24.pl/

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz