Dodatki Moda

Jaki dekolt wybrać?

Jaki dekolt wybrać?Dekolt może kusząco ukazać fragment piersi lub wyeksponować łabędzią szyję. Kiedy będzie konieczne, ukryje mankamenty sylwetki. Aby tak się mogło stać, powinien być dopasowany do typu figury. Jaki rodzaj dekoltu jest dla Ciebie najlepszy? Jaką biżuterię powinnaś do niego założyć, aby osiągnąć modelujący efekt?

Łódka

Jest z przodu dość mocno zabudowany, ale eksponuje sporą część ramion. Jest nowoczesny, powinny go wybrać kobiety, które mają drobną linię ramion, gdyż kształt łódki bardzo ładnie ją poszerza. Ubrania z dekoltem w łódkę nie są dobrym wyborem dla kobiet, których sylwetka to odwrócony trójkąt. Do ubrań z łódką nosimy sięgające biustu korale lub długie łańcuszki plus wisiorek.

Trójkątny

Jest to doskonale nam znany dekolt w kształcie litery V. Bardzo popularny, stosowany zarówno w strojach na co dzień, jak również w wieczorowych. Jest idealny dla kobiet, które są szerokie w ramionach. Świetnie wygląda także przy obfitym biuście. Powinny go raczej unikać panie, które mają bardzo długą szyję. Dekolt w szpic dodatkowo ją jeszcze wydłuży. Zakładamy do niego naszyjnik w kształcie trójkąta.

Gorsetowy

Najczęściej spotykany rodzaj dekoltu w sukniach wieczorowych. Ten typ dekoltu wymaga rezygnacji z biustonosza ewentualnie specjalnego biustonosza zapinanego nisko na plecach. Jest idealny dla kobiet o małym lub średnim biuście i kształtnych ramionach. Aby podkreślić szyję nosimy do niego krótki rozłożysty naszyjnik lub zakładamy kolię.

Asymetryczny

Przypomina nam szaty noszone przez kobiety w starożytnej Grecji. Jest bardzo widowiskowy, nadaje się więc wyłącznie na specjalne okazje. Nosimy go bez biustonosza lub odpinamy od niego jedno ramiączko. Ramiączko w sukni może być bardzo ozdobne. W takim przypadku suknia nie potrzebuje już żadnych naszyjników. Wystarczy, jeśli do sukni założymy duże kolczyki.

Amerykański

.

Może być zapinany lub wiązany na szyi. Nadaje się głównie do strojów wieczorowych. Wymaga założenia biustonosza bardotki z odpiętymi ramiączkami lub biustonosza wiązanego wokół szyi.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz