Koszulową bluzkę z pewnością znajdziemy w szafie bardzo wielu dziewczyn i kobiet. Jest ona uniwersalnym elementem garderoby, który możemy założyć zarówno na co dzień, jak również na spotkanie o charakterze formalnym. Jaki kołnierzyk powinna mieć dobra bluzka koszulowa?
To rodzaj kołnierzyka zadecyduje o tym, jaki styl będzie miała nasza koszula. Przy wybieraniu rodzaju kołnierzyka bardzo ważna jest między innymi długość szyi. Ten szczegół jest najbardziej istotny przy wybieraniu rodzaju kołnierzyka. Ale wybierając koszulę pod względem rodzaju kołnierzyka powinnyśmy wziąć pod uwagę również kształt kołnierza kardiganu lub żakietu, z którym będziemy bluzkę nosić. Panuje tutaj jedna zasada, której warto przestrzegać. Otóż oba rodzaje kołnierzyków powinny być zaokrąglone lub w szpic. Oto najczęściej spotykane rodzaje kołnierzyków.
Kołnierzyk „bebe”
Często ten rodzaj kołnierzyka nazywany jest kołnierzykiem Piotrusia Pana. Jest niewielki i zaokrąglony. To bardzo uroczy i kobiecy rodzaj kołnierzyka. Jest tak niewinny, że każdej dojrzałej kobiecie odejmuje kilka lat. Ma jednak jedną wadę: optycznie poszerza twarz i ramiona. Tak więc koszule z kołnierzykiem „bebe” powinny wybierać raczej szczupłe kobiety. Koszulę z kołnierzykiem „bebe” można założyć pod pulower. Zawsze kołnierzyk pozostawiamy na wierzchu.
Kołnierzyk w szpic
Koszula z takim rodzajem kołnierzyka to idealny wybór dla kobiet, które mają pulchną szyję, gdyż optycznie ją wysmukla. Koszulę z kołnierzykiem w szpic możemy nosić rozpinając od góry kilka guzików. W ten sposób bluzka uzyskamy bluzkę z bardzo ładnym dekoltem w kształcie litery V. Oczywiście możemy też nosić koszulę zapiętą pod samą szyję. Wtedy łączymy ją z marynarką tworząc udaną stylizację do pracy w biurze.
Kołnierzyk ze stójką
Stójka optycznie skraca szyję. Koszule ze stójką są dobre dla kobiet, które mają długą szyję. Wystarczy jednak stójkę rozpiąć, aby koszulę z takim rodzajem kołnierzyka mogły nosić panie, które mają szeroką i krótką szyję. W przypadku takiej koszuli stylizacja powinna być minimalistyczna.