Bez kategorii

Czy warto założyć pizzerie ?

Kuchnia Włoska od chwili jej zaistnienia w przestrzeni publicznej, nieustannie budzi zainteresowanie Polaków. Jej czołowym przedstawicielem w naszym kraju, produktem flagowym i najpopularniejszą potrawą jest oczywiście pizza. Gdańsk to jedno z tych miast, gdzie bez trudu znajdziemy pizzerie.

Wydawałoby się zatem, że założenie pizzerii jest doskonałym pomysłem na biznes, zwłaszcza dla osób początkujących w gastronomii. Nic bardziej mylnego. Dobrej jakości pizzeria jest oczywiście niezwykle opłacalnym i dochodowym interesem, kluczowym jednak słowem jest tutaj jakość wyrobów.

Niektórzy początkujący restauratorzy wyznają zasadę, że w przygotowaniu tego dania nie ma żadnej filozofii, wszak każdy potrafi przyrządzić prosty placek i wypełnić jego powierzchnię dodatkami. W efekcie tego zmuszeni jesteśmy oglądać restauracje, które nie mają nic wspólnego z pizzerią, a wyroby sprzedawane na miejscu można docenić co najwyżej po ich niskiej cenie. Dlatego, jeśli poważnie myślimy o założeniu tego typu restauracji, to w pierwszej kolejności należy poszukać odpowiednich osób do kuchni. Przede wszystkim doświadczonych i specjalizujących się w przyrządzaniu tego typu potrwa. Kolejnym krokiem jest zaś kupno odpowiednich pieców. Czasy, gdzie pizze podgrzewano w mikrofalówce, już dawno na szczęście minęły i biznes tego typu możemy prowadzić co najwyżej w przydworcowej budce dla klientów, którzy nie mają innego wyjścia. Pizzeria musi czymś kusić klienta i nie może być to tylko najniższa cena. Można za to postawić albo na sprawdzony przepis na dobrze prosperujący lokal, albo na autorski pomysł na własną restaurację marzeń, czyli możemy wybrać franczyzę albo zdać się na własną intuicję, wiedzę, doświadczenie. Zadbajmy też o urozmaicone menu. Najkorzystniejszym sposobem jest dokonać swoistego Miksa, czyli w ofercie zawrzeć jednakowo oryginalne włoskie pizze, tworzone na bazie dwóch lub trzech składników, a także amerykańskie produkty tego typu, które cechują się obecnością mięsa, większej ilości sera oraz dodatków.

Dowiedz się więcej na Więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/gdansk-galeria-baltycka

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz