zdrowie

Ile razy dziennie karmić psa? – poradnik

Każde zwierzę potrzebuje otrzymywać regularnie pokarm – to niezbędne do życia i utrzymania ciała w dobrym zdrowiu. Jednak już to co będzie jakieś zwierzę jadło, ile razy dziennie oraz jak dużo tego powinno być, jest uzależnione od indywidualnych czynników.

W przypadku psów największą rolę odgrywa rasa – ona wpływa bowiem na wielkość zwierzęcia i na jego potrzeby żywieniowe. Z drugiej jednak strony powinniśmy także wziąć pod uwagę styl życia, jaki prowadzi pies oraz jego wiek. Psy aktywniejsze, młodsze, będą potrzebowały więcej wartościowego pożywienia, ponieważ będą go znacznie szybciej spalać. Jak zatem widać, pytanie nie jest wcale takie proste – wszystko uzależnione jest od wielu różnych czynników. Oto krótki poradnik dla zainteresowanych, dotyczący częstotliwością karmienia czworonożnego pupila!

Ile razy dziennie karmić psa?

Pies – podobnie zresztą jak i ludzie – ma określone nawyki żywieniowe, których nie wolno nagle zmieniać. Dlatego nie powinien zadawać pytania o codzienne karmienie ktoś, u kogo pies już żyje od wielu lat, a kto nagle zastanawia się czy odżywia się on dobrze. Wyrabiamy w sobie wszyscy pewne nawyki żywieniowe i nasze organizmy – w tym układ pokarmowy – przyzwyczajają się do określonych rzeczy. Dlatego nagłe zmiany mogą się odbić negatywnie na zdrowiu. Stąd najlepiej byłoby wprowadzać je bardzo powoli – o ile już musimy. Pytanie o dzienny tryb karmienia psa jest jednak bardzo istotne jeśli ktoś dopiero go nabył. Wówczas trzeba zdecydować, czy karmić dwa razy dziennie, trzy razy dziennie, czy może cztery? Zawsze jednak pamiętajmy, by nie zmieniać raz przyjętych nawyków.

Wiele zależy od rodzaju pożywienia

Częstotliwość karmienia oraz to, jak duże porcje powinien dostawać pies, uzależnione są także w dużej mierze od tego, jakiego rodzaju pożywienie mu podajemy. Oczywiście, pies musi mieć stały dostęp do świeżej wody, żeby wypijać tyle, ile mu potrzeba. Nie można jednak oczekiwać, że jeśli będziemy co chwilę dosypywać mu pożywienia do miski, to będzie sam regulował ile czego zjeść i kiedy. Zapewne rzuci się na jedzenie i zje wszystko. Jedzenia suchego powinniśmy dawać psu mniej niż jedzenia mokrego – i to nawet 3 lub 4 razy mniej. Warto też łączyć ze sobą różne rodzaje pokarmów, żeby organizm nie przyzwyczaił się nadmiernie tylko do jednego i żeby organizm psa mógł zachować zdrowie.

Więcej porad znajdziesz tutaj:

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz