Dodatki

Jak w domu uprać odzież z wypełnieniem z puchu?

Jak w domu uprać odzież z wypełnieniem z puchu?Kurtki wypełnione puchem nosimy nie tylko na co dzień. Tego typu wypełnienie stosowane jest także w odzieży sportowej. Niezależnie od tego, czy jest to codzienny płaszcz, czy sportowa kurtka powinnyśmy o nie właściwie dbać. Tylko dzięki temu będą nam długo służyć.

Przechowywanie odzieży z puchowym wypełnieniem

Sportowych kurtek wypełnionych puchem nie powinniśmy zbyt długo trzymać w bardzo minimalistycznych workach kompresyjnych. Kiedy zejdziemy ze szlaku do schroniska, kiedy wrócimy do domu kurtkę wyjmujemy z worka i wieszamy ją w suchym, dobrze wentylowanym i przewiewnym miejscu. W takim samym miejscu wieszamy miejski płaszcz wypełniony puchem. Dzięki temu puch szybko wyschnie i odzyska swój pierwotny stan. Pamiętajmy, że zawsze kiedy zmokniemy musimy kurtkę wysuszyć. Inaczej puch zbije się i zacznie nieprzyjemnie pachnieć. Dopiero, kiedy kurtka/płaszcz są suche możemy powiesić je do szafy.

Jak uprać kurtkę?

Płaszcz lub kurtkę z puchowym wypełnieniem możemy oddać do pralni, możemy też uprać je sami. Piorąc sami musimy przede wszystkim kupić specjalistyczny detergent do prania puchu lub delikatny płyn do prania. Pamiętajmy, że płaszcze, czy kurtki mogą mieć sporą objętość, czasem na tyle dużą, że trudno nam je będzie zmieścić w bębnie pralki. Na to też jest sposób. Jeżeli kurtka/płaszcz są za duże, aby zmieściły się w pralce, to wcześniej moczymy je w wodzie i bardzo delikatnie ściskamy. Dzięki temu z komór usuniemy nadmierną ilość powietrza i płaszcz/kurtka bez problemu zmieszczą się w bębnie pralki. Piorąc puchową odzież zawsze wybieramy program do prania delikatnych tkanin w temperaturze od 30 do 40 stopni Celsjusza. Uprana odzież musi zostać dobrze wypłukana z pozostałości detergentu. Standardowa ilość płukań jest niewystarczająca. Koniecznie musimy wybrać przynajmniej jeszcze dwukrotnie oddzielny program do płukania. Puchową odzież suszymy zawsze w nasłonecznionym, ciepłym i przewiewnym miejscu. Co jakiś czas musimy puchową odzież oklepać, aby zapobiec zbijaniu się puchu.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz