Dodatki

Jak przechowywać letnie ciuchy?

Jak przechowywać letnie ciuchy?We wrześniu, najpóźniej w październiku musimy na kilka miesięcy pożegnać się ze swoimi letnimi ubraniami. Letnią odzież powinnyśmy dobrze przechować aż do następnego lata. Jak jednak to zrobić skoro niektóre ubrania uszyte są z tkanin, które bardzo mocno się gniotą, a inne kolei (lniane i jedwabne) powinny mieć zapewniony dostęp powietrza?

Bluzki i sukienki

Te, które uszyte zostały tkanin, które bardzo łatwo się gniotą warto zapakować w pokrowce wykonane z flizeliny. Dzięki temu będą chronione przed molami i kurzem. Schowane w pokrowce bluzki i sukienki wieszamy w szafie. W pokrowcach z flizeliny możemy przechować także bluzki i sukienki z lnu i jedwabiu, w tych pokrowcach będą miały zapewniony dostęp powietrza. Letnich ubrań nie powinnyśmy wkładać do pokrowców z plastiku, odzież nie będzie mogła w nich oddychać. Jeżeli mamy mało miejsca w szafie powinnyśmy zainwestować w zakup toreb próżniowych. Mają one specjalny zawór, który umożliwia odessanie powietrza przy pomocy odkurzacza. Dzięki temu objętość ich ulega znacznemu zmniejszeniu, a my oszczędzamy sporo miejsca w szafie.

Letnie pantofle i sandałki

Najłatwiej jest przechować je w specjalnym organizerze na buty lub spakowane do tekturowych pudeł z pokrywkami. Miękkie baleriny i pantofle z zamszu przed schowaniem wypychamy pogniecionymi gazetami – zachowają dzięki temu swój fason.

Drobna garderoba

Cienkie topy, kostiumy kąpielowe itp. wkładamy do specjalnych organizerów. Mogą być wykonane z flizeliny, płótna lub z plastiku. Organizery te mają przegródki, dzięki temu ułatwiają segregowanie rzeczy. Najlepiej sprawdzają się organizery, które mają przezroczyste wieko. Aby wiosną sprawdzić co znajduje się w środku, nie musimy ich otwierać. Przechowywanie pasków i szali ułatwi nam specjalny wieszak.

Zanim schowamy letnie ubrania musimy je wyprać. Nigdy nie chowamy rzeczy, które nie zostały ubrane. Buty także powinny zostać starannie wyczyszczone, a jeśli były wilgotne, przed schowaniem do pudeł musimy je wysuszyć. Nie pokryją się pleśnią.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz