Dodatki

Sejfy ognioodporne. Bezpieczeństwo na wypadek pożaru

Sejfy ognioodporne, to szczególny rodzaj sejfów, które mają zabezpieczyć nasze wartościowe przedmioty nie tylko przed potencjalnym złodziejem, ale też przed działaniem ognia.

Sejfy ognioodporne. Bezpieczeństwo na wypadek pożaru

 

Specyfika sejfu ognioodpornego

Oprócz swojej klasycznej roli, czyli zabezpieczenia pieniędzy, papierów wartościowych, dokumentów czy nośników pamięci przed przywłaszczeniem przez osoby niepowołane, sejf ognioodporny ma przede wszystkim uchronić wartościowe dla nas przedmioty przed działaniem ognia. Tu warto podkreślić, że rzeczy wartościowe w przypadku pożaru danego pomieszczanie nie ulegają zniszczeniu bezpośrednio w wyniku działania płomieni, ale w wyniku działania bardzo wysokiej temperatury. Dlatego też sejfy tego typu posiadają specjalne przestrzeni i bardzo grube ściany, które wypełnione są substancją przeciwpożarową. W sejfach tego typu zabezpiecza się przede wszystkim te przedmioty, które są najbardziej narażone na zniszczenie podczas pożaru, a sam sejf posiada certyfikaty, które mają zagwarantować nam jednakowo bezpieczeństwo rzeczy w zakresie ich zagarnięcia, jak też atesty ochrony przed ogniem.

Komu taki sejf się przyda?

Decydując się na tego typu sejf, musimy wziąć pod uwagę, że jest on dużo większy i co najważniejsze cięższy od tradycyjnego sejfu. Dlatego planując zakup, musimy zastanowić się, gdzie postawimy sejf. Urządzenia tego typu można wykorzystywać właściwie w dowolnych warunkach. Mogą nam służyć jednakowo w domu, jak też w sklepie, urzędzie publicznym choćby w postaci sądu czy biurze firmy. Znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje groźba pożaru i pojawia się ryzyko, że w razie zauważenia ognia, nikt nie będzie w stanie szybko ewakuować przedmiotów, które zabezpieczymy w sejfie. Jednocześnie znajdujące się w nim dokumenty czy papiery nie mogą zostać udostępnione osobom niepowołanym, wiec nie istnieje ewentualność, aby mogły je „ratować” osoby przypadkowe. W takiej sytuacji sejf ognioodporny jest najbardziej korzystnym rozwiązaniem i pozwala nam zabezpieczyć wartościowe dokumenty na czas pożaru, a następnie bezpiecznej ich ewakuacji.

Dowiedz się więcej na https://www.saffort.pl/sejfy-ognioodporne

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz