Bez kategorii

Sejfy ognioodporne – informacje o produkcie

Sejf to produkt, który powstał specjalnie z myślą o dobrym zabezpieczeniu wartościowych przedmiotów. Samo słowo pochodzi od angielskiego „safe”, czyli „bezpieczny”. Można więc liczyć na to, że rzeczy umieszczone w takiej kasie pancernej rzeczywiście są bezpieczne. To specjalna skrzynka lub szafa, która chroni na wypadek włamania – trzeba mieć odpowiedni kod, kluczyk, albo na przykład otworzyć drzwi przykładając palec dla odczytania określonych linii papilarnych, więc włamywacze nie mają szans. Oczywiście, to główne zadanie sejfu – zabezpiecza on jednak również przed innymi, szkodliwymi czynnikami, które czasem niestety mogą dotknąć konkretny budynek i rodzinę czy firmę. O co chodzi? Na przykład o pożar!

Sejfy z ochroną ogniową

                Sejfy ognioodporne oczywiście nie są w stanie chronić umieszczonych w nich dokumentów bez przerwy – jednak zwykle reakcja na pożar jest dosyć szybka i prędko udaje się go ugasić. Najlepsze sejfy ognioodporne są w stanie chronić z maksymalną skutecznością przez około 2 godziny – a zatem dość długo, by strażacy opanowali sytuację. Sejfy z ochroną przed ogniem można odnaleźć na przykład w sklepach internetowych – trzeba tylko pamiętać, by konkretny producent lub dystrybutor sprzedawali towar posiadający stosowny certyfikat.

Co jest do wyboru?

                Sejfy odporne na ogień mogą występować w różnych wielkościach i posiadać różną ochronę ogólną. Sejf może być odporny na ogień, jednak niekoniecznie musi wykazywać się najlepszą klasą odporności na włamania. Dlatego nie trzeba się obawiać, że są to produkty wyjątkowo drogie i że kogoś nie będzie na nie stać. Oferta jest naprawdę na tyle szeroka, że każdy odnajdzie coś dla siebie. Sejfy ognioodporne mogą posiadać również różne zamki – elektroniczny lub kluczowy. W zależności od tego co kto woli. Wchodząc na stronę sklepu internetowego można zresztą wyszukać coś dla siebie, ustawiając od razu stosowne parametry – wówczas łatwiej podjąć decyzję co wybrać. Niewątpliwie jeśli ktoś ma sporo dokumentów, które muszą przetrwać, sejf z ochroną przed ogniem jest mu potrzebny!

Sprawdź ofertę sejfów na stronie https://www.saffort.pl/sejfy-ognioodporne

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz