Prawidłowy dobór ubrań
Buty Moda Sport

Trening w domu

Nie ma chyba na tym świecie człowieka, który choć raz nie powiedział sobie, że od jutra zaczyna ćwiczyć. Jednak każda osoba zaczynająca swoją przygodę ze sportem, musi się do niej odpowiednio przygotować. W dobie internetu, gdzie na każdym kroku można się natknąć na filmiki z różnego rodzaju aktywnościami, bardzo często dochodzi do błędów, kontuzji lub zniechęcenia. Nie każdy bowiem film instruktażowy jest odpowiedni dla wszystkich. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę i ignorując potrzeby własnego organizmu, odtwarza w domu wszystko co znajdzie w sieci.

Zajęcia z instruktorem

Profesjonalni instruktorzy na początku pokazu informują swoich odbiorców o tym, aby przed rozpoczęciem prezentowanych przez nich ćwiczeń, najrozsądniej byłoby skonsultować się z fizjoterapeutą lub trenerem fitness, którzy posiadają odpowiednie przygotowanie merytoryczne i są w stanie ocenić nasze możliwości w sposób poprawny. Pozwala to uniknąć wszelkich nieprzyjemności związanych z złą techniką wykonywania poszczególnych ćwiczeń, a intensywność ćwiczeń dobrana do kondycji zachęca do kontynuowania programu.

Odpowiedni strój

Wielu ćwiczących na dywanie nie zdaje sobie również sprawy ze znaczenia odpowiedniego stroju. Ćwiczą w domu przed telewizorem np. w samych skarpetkach. To duży błąd, zwłaszcza przy wykonywaniu ćwiczeń cardio i interwałowych. Wtedy niezbędne są odpowiednie oryginalne buty sportowe. Dają one stabilność, dzięki czemu nikniemy poślizgnięcia. Nie bez znaczenia jest odzież sportowa. Produkuje się ją ze specjalnych materiałów, które odpowiednio odprowadzają ciepło oraz pot. Ćwiczący w domu zazwyczaj też powtarzają w kółko jeden i ten sam program, albo ćwiczą tylko w jednym stylu. Oczywiście można mieć ulubionego trenera, ale nie należy zapominać o chociażby treningu siłowym, który często jest pomijany. Są do niego potrzebne akcesoria sportowe typu ciężarki, ale jego skuteczność może zaskoczyć. Wszystko to jednak zbiór ogólnych porad. Jeśli chcemy potraktować ćwiczenia serio, najlepiej skonsultować się z profesjonalnym trenerem.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz