Dodatki Moda

Jak usunąć plamy z ulubionych ubrań?

Jak usunąć plamy z ulubionych ubrań?Plama potrafi zniszczyć każde ubranie. Im szybciej jednak postaramy się ją usunąć, tym większe szanse, że nie pozostanie po niej żaden ślad. Jak można usunąć szybko i skutecznie nawet trudne plamy?

Plamy ze szminki lub podkładu

Tego typu plamy na kobiecych fatałaszkach wcale nie należą do rzadkości. Każdą z tych plam możemy spróbować usunąć w ten sam sposób. Plamy ze szminki lub podkładu możemy zmyć płynem do demakijażu przeznaczonego do zmywania wodoodpornego tuszu do rzęs. Jeżeli plamy nie znikną, możemy spróbować usunąć je spirytusem lub benzyną, a następnie uprać w wysokiej temperaturze. Wybieramy najwyższą możliwą w zależności od rodzaju tkaniny temperaturę.

Plamy z herbaty

Pijąc herbatę zaplamiłaś swoją ulubioną bluzkę? Jeśli jest to świeża plama, w jej wywabieniu może ci pomóc sok z cytryny. Miękką ściereczką należy zamoczyć w soku z cytryny, potrzeć kilkakrotnie plamę, a następnie wypłukać. Plamy z herbaty można usunąć także szarym mydłem. Plamę mocno pocieramy kostką mydła, a następnie spłukujemy ciepłą wodą.

Plamy z trawy

Po pikniku na twoich ulubionych spodniach są zielone plamy z trawy? Nie próbuj ich usunąć wodą. Utrwalą się i nie dadzą się już wywabić. Jeżeli spodnie były uszyte z lnu lub z bawełny możesz spróbować wywabić je pocierając ściereczką zamoczoną w wodzie utlenionej z dodatkiem niewielkiej ilości amoniaku.

Plamy z wosku

Aby je wywabić potrzebne jest żelazko. Pod i na plamę podkładamy kawałek papierowego ręcznika, papierową serwetkę lub chusteczkę higieniczną. Ręcznik, chusteczkę bądź serwetkę znajdującą się na wierzchu plamy przykrywamy dodatkowo ściereczką z lnu. Prasujemy ciepłym żelazkiem. Pod wpływem ciepła wosk rozpuści się i wniknie w ręcznik. Ewentualne pozostałości wosku zmywamy alkoholem etylowym.

Zanim zaczniemy usuwać plamy z ubrań powinnyśmy przygotować sobie miękką gąbkę lub ściereczkę. Aby nie uszkodzić ubrań, najpierw na niewielkim fragmencie poplamionego ubrania robimy próbę. Próbę tę robimy w najmniej widocznym miejscu ubrania.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz