zdrowie

Leki z domowej apteki: jak poprawić trawienie?

Wiele osób uskarża się na takie dolegliwości ze strony układu pokarmowego, jak zgaga, biegunka, gazy czy nudności. Jak się okazuje, można sobie z nimi naprawdę skutecznie poradzić, niekoniecznie sięgając od razu po środki farmakologiczne. Wiele ziół bardzo dobrze wpływa na kondycję naszego układu pokarmowego. Zobaczmy po co warto sięgnąć, jeśli chcemy cieszyć się perfekcyjnie pracującym układem trawiennym.

Dziurawiec

Świetnie sprawdzi się wówczas, gdy dopadł nas ból żołądka oraz biegunka. Wszystko za sprawą hipercyny. Decydując się na leczenie naparem z dziurawca, należy pamiętać, że zwiększa on wrażliwość skóry na promienie słoneczne. W związku z tym osoby stosujące dziurawiec powinny albo unikać przebywania na słońcu, albo sięgać po kremy z wysokim filtrem. W przeciwnym razie na skórze mogą pojawić się przebarwienia, które niestety nie znikną.

Koper włoski

To roślina, której wpływ na układ pokarmowy znany jest od bardzo dawna. Doskonale radzi sobie z wzdęciami. Herbatka z kopru włoskiego nie tylko zniweluje uporczywe wzdęcia, ale również usprawni perystaltykę jelit. Po koper włoski warto sięgnąć również wówczas, gdy dokucza nam dotkliwy ból brzucha.

Mniszek lekarski

Popularny mlecz nie jest raczej znany jako roślina wykorzystywana w ziołelecznictwie. Tymczasem okazuje się, że odwar z mniszka lekarskiego przyniesie szybką ulgę w niestrawności. Usprawnia procesy trawienne i może być stosowany nie tylko wówczas, gdy pojawią się problemy. Sięgając po nie, należy pamiętać, aby pić go przed posiłkiem.

Jogurty oraz kiszonki

Nie poradzą sobie z dolegliwościami, które już nas zaatakowały, ale sprawią, że nasz układ pokarmowy będzie pracował o wiele lepiej. W efekcie nie musimy martwić się takimi problemami, jak wzdęcia, niestrawność czy zaparcia. Wszystko za sprawą zawartego w tych produktach kwasu mlekowego, a także bakterii probiotycznych.

Wymienione sposoby to oczywiście nie wszystko, co może nam pomóc w przypadku problemów trawiennych. Warto jednak o nich pamiętać, kiedy kolejny raz dopadnie nas niestrawność czy wzdęcia.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz